Yuki Tsunoda w bolidzie AlphaTauri podczas posezonowych testów w Abu Zabi

Yuki Tsunoda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Yuki Tsunoda, rywalizujący obecnie w Formule 2, jeszcze w tym roku zadebiutuje w bolidzie F1 zespołu AlphaTauri, potwierdził szef ekipy Franz Tost.

Japoński kierowca, który startuje na zapleczu Formuły 1 w zespole Carlin, w tegorocznej kampanii prezentuje bardzo dobre tempo, co udowodnił trzema miejscami na podium oraz zwycięstwem w drugim wyścigu na torze Silverstone i nie zwalnia tempa po pole position do sobotniej rywalizacji na Spa-Francorchamps.

Jak się okazuje, Tsunoda to pierwszy wybór składu AlphaTauri na posezonowy test na torze Yas Marina w Abu Zabi, co potwierdził szef ekipy Franz Tost.

"Jestem pod wrażeniem jego jazdy w Formule 2, ale także w zeszłym roku w Formule 3 i poprzednich latach" - powiedział Tost.

"Jest kierowcą o wysokich umiejętnościach i ma wszystkie składniki potrzebne, by zostać odnoszącym sukcesy kierowcą Formuły 1."

"Na pewno będzie testował dla nas w Abu Zabi, podczas testów dla młodych kierowców, jednak czy będzie jeździł dla nas w przyszłym roku, czy nie, zdecyduje o tym Red Bull i zależy to również od tego, czy zdobędzie Superlicencję."

"Jeśli nadal będzie kontynuował taką jazdę, to będzie wśród pierwszych trzech lub czterech kierowców w mistrzostwach Formuły 2 i nie powinno być problemu z otrzymaniem superlicencji i resztą, wtedy zobaczymy."

O swoich aspiracjach do fotela wyścigowego w zespole AlphaTauri mówił także sam zainteresowany, który przyznał, że w chwili obecnej potrzebuje spójności i konsekwencji, aby myśleć o F1.

"Na pewno potrzebuje zwycięstw" - powiedział Yuki Tsunoda, cytowany przez Motorsport Week. "Straciłem już sporo punktów na początku sezonu."

"Myślę, że najważniejszą rzeczą jest to, że potrzebuję konsekwencji, (w Austrii zdobyliśmy) zero punktów, potem drugie miejsce, a potem znów zero punktów. Teraz zdobyliśmy pierwsze miejsce. Nadal nie jestem spójny."

"Spodziewam się w przyszłości wielu zwycięstw i dobrych punktów w klasyfikacji kierowców i mam nadzieję, że uda mi się zdobyć miejsce w 2021 roku w AlphaTauri" dodał Japończyk.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool