Zak Brown: Spotkaliśmy się z ludźmi Volkswagena

Zak Brown - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Szef stajni z Woking potwierdził, że jego zespół prowadził rozmowy z przedstawicielami Audi i Volkswagena na temat dołączenia Niemców do Formuły 1 i nawiązania potencjalnej współpracy silnikowej.

W ostatnim czasie pojawił się szereg plotek mówiących o tym, że Audi, wchodzące w skład grupy Volkswagena prowadzi zabiegi mające na celu przejęcie ekipy McLarena. Fakt odbycia pewnych rozmów potwierdził ostatecznie Zak Brown, zaznaczajac jednak, że wszelkie potencjalne plany pozostają w perspektywie długoterminowej, na co duży wpływ ma przede wszystkim podpisana z Mercedes umowa na dostawy jednostek napędowych do końca sezonu 2025.

„Przedstawiciele Volkswagena rozmawiali z pewną grupą ludzi, w tym z nami" - powiedział Brown.

„Jeżeli jednak chodzi o perspektywę krótko i  średnioterminową, to jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, w jakiej sytuacji obecnie się znajdujemy. Zamierzamy więc po prostu poczekać i zobaczyć, czy uda im się dołączyć do stawki F1, ponieważ nadal nie zostało to ostatecznie rozstrzygnięte."

„Jeśli wszystko ułoży się pomyślnie to po zakończeniu naszej obecnej umowy ocenimy na czym stoimy i podejmiemy decyzję odnośnie roku 2026."

Amerykanin odniósł się również do planów innego członka grupy VW, a mianowicie marki Porsche, potwierdzając plotki o ewentualnej współpracy tej firmy z Red Bullem.

„Dochodzą do mnie słuchy, że mają również wspólne plany z Red Bullem, które będą chcieli realizować za pośrednictwem Porsche."

Ewentualna współpraca na linii Milton Keyness - Stuttgart również wydaje się być jednak odległą perspektywą. Ekipa pod wodzą Christiana Hornera poczyniła bowiem w ostatnim czasie ogromne inwestycje związane z przejęciem technologii silnikowej Hondy, która oficjalnie wycofała się z Formuły 1 wraz z końcem sezonu 2021.

Image: © McLaren F1