Zak O’Sullivan dołącza do akademii zespołu Williams

Zak O’Sullivan - Williams Racing / © Williams F1

Stajnia z Grove ogłosiła włączenie Zaka O’Sullivana, tegorocznego debiutanta w stawce Formuły 3, do akademii dla młodych kierowców.

O’Sullivan, w drodze po tytuł, odniósł zwycięstwo w mistrzostwach GB3 w 2021 roku, zdobywając siedem zwycięstw i czternaście miejsc na podium. 16-latek weźmie udział w nadchodzących mistrzostwach Formuły 3 z zespołem Carlin Racing.

„Jestem zaszczycony, że zostałem wybrany na kierowcę Williams Racing Academy. To niesamowita okazja i nie jestem w stanie wystarczająco podziękować Jostowi, Svenowi i całemu zespołowi za wiarę we mnie” – powiedział brytyjski zawodnik.

„Williams to jeden z najbardziej utytułowanych i szanowanych zespołów w Formule 1, który wykształcił jednych z największych talentów w tym sporcie. Jestem również bardzo zadowolony z kontynuowania mojej relacji z Carlin i wejścia z nimi do F3 w tym sezonie. To będzie mój trzeci rok pracy ze składem i nie mogę się doczekać nadchodzącego wyzwania.”

Brytyjska ekipa potwierdziła, że O’Sullivan zostanie włączony do zespołu zarówno przy torze, jak i w fabryce, gdzie będzie prowadził prace symulacyjne i zapewniał rzetelne informacje zwrotne na temat rozwoju samochodu.

Przed sukcesem w zeszłorocznych mistrzostwach GB3, O’Sullivan miał mocną kampanię w F4 w sezonie 2020, kończąc rok na drugim miejscu w klasyfikacji kierowców.

„Wszyscy cieszymy się, że możemy powitać Zaka w akademii Williams. Jego niezwykle udana kampania w GB3 świadczy o jego naturalnym talencie, a zespół może zaświadczyć o jego zdolnościach i profesjonalizmie, widząc, jak jeździł symulatorem w Grove” – dodał Sven Smeets.

„Bardzo się cieszę, że w przyszłym roku zmierzy się w Formule 3. Wiem, że będzie niezwykle konkurencyjnym zawodnikiem. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Zakiem, aby wesprzeć jego rozwój i postępy. Z dumą odgrywamy tę rolę w karierze tego młodego i utalentowanego kierowcy” – zakończył dyrektor sportowy zespołu Williams Racing.

Image: © Williams F1