Załogę Porsche 963 z numerem #75 w Le Mans uzupełnią Nick Tandy i Mathieu Jaminet

Porsche Penske Motorsport / © Porsche AG

Fabryczna ekipa Porsche Penske Motorsport sfinalizowała skład kierowców swojego trzeciego Porsche 963, które wystartuje w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

W kokpicie hybrydowego prototypu z numerem #75 siły połączą: brytyjski kierowca Nick Tandy, Francuz Mathieu Jaminet oraz Felipe Nasr z Brazylii. Ich kolega, fabryczny zawodnik Matt Campbell z Australii, będzie wspierać zespół w najważniejszym wydarzeniu sezonu jako kierowca rezerwowy.

Nick Tandy wnosi do ekipy bogate doświadczenie – na koncie ma dziesięć startów w najsłynniejszym wyścigu wytrzymałościowym świata. W 2015 roku ten brytyjski zawodnik zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej za kierownicą Porsche 919 Hybrid. Dla Francuza Mathieu Jamineta czerwcowy maraton będzie drugim startem na torze Circuit de la Sarthe. Lokalny bohater przejechał swoje pierwsze okrążenia w Le Mans w 2019 roku, za kierownicą Porsche 911 RSR. Felipe Nasr, który już wcześniej został wybrany na kierowcę samochodu numer #75, jak dotąd ma za sobą trzy występy w Le Mans.

Amerykanin Dane Cameron, Michael Christensen z Danii i Francuz Frédéric Makowiecki podzielą obowiązki kierowcy około 680-konnego Porsche 963 z numerem startowym #5. Bliźniaczy wóz z numerem #6 poprowadzą Kévin Estre z Francji, Laurens Vanthoor z Belgii oraz trzykrotny zwycięzca „generalki” Le Mans André Lotterer z Niemiec.

Hertz Team JOTA – zespół kliencki Porsche, który również wystawi prototyp 963 – w maszynie z numerem #38 będą reprezentować: fabryczny kierowca António Félix da Costa z Portugalii, Brytyjczyk Will Stevens oraz Yifei Ye z Chin, który otrzymuje wsparcie ze strony Porsche Motorsport Asia-Pacific.

W tym roku przypada setna rocznica 24-godzinnego wyścigu Le Mans. W dniach 10-11 czerwca odbędzie się 91. edycja tego wytrzymałościowego klasyka. Dążąc do zwycięstwa w nowej klasie hipersamochodów, a zarazem w klasyfikacji generalnej, Porsche musi stawić czoła konkurencji ze strony takich producentów jak Ferrari, Cadillac, Toyota oraz Peugeot.

Źródło: Porsche Penske Motorsport

Image: © Porsche AG