Zawodnicy MotoGP sprawdzą nową specyfikację opony Michelin podczas GP Australii

Podczas Grand Prix Australii na torze Phillip Island zawodnicy MotoGP będą mieli okazję przetestować nową specyfikację opony Michelin, która może wejść do użytku w sezonie 2020.

Dodatkowa 20-minutowa sesja testowa ma dać oficjalnemu dostawcy opon dla MotoGP możliwość oceny nowej, gładkiej tylnej opony, która ma być używana na szczególnie wymagających torach.

Ta najnowsza ewolucja ma nową konstrukcję zaprojektowaną w celu poprawy osiągów na wszystkich torach i została już przetestowana w Barcelonie, Brnie oraz na obiekcie Misano w celu wprowadzenia jej na sezon 2020.

Wersja opony, która zostanie sprawdzona podczas 20-minutowej sesji testowej, jest asymetryczna z twardszą lewą stroną i zawiera mieszankę specjalnie zaprojektowaną pod obiekty, które mocno obciążają tylną oponę.

Każdy zawodnik będzie miał do dyspozycji jedną oponę o nowej specyfikacji i będzie mógł wybrać, czy wyjedzie na tor na miękkiej, czy pośredniej mieszance. Kierowcy otrzymają także dodatkową przednią oponę o preferowanej specyfikacji i zostaną poproszeni o pokonanie co najmniej jedenastu okrążeń.

Dostawca ogumienia po 20-minutowej sesji i ocenie zawodników podejmie decyzję, czy nowa tylna opona trafi do użytku w sezonie 2020.

Sesja testowa na torze Phillip Island musi się odbyć podczas suchych warunków.