Zdecydowana poprawa Maxa Verstappena w kwalifikacjach na Silverstone: Mogłem walczyć o pole position

Max Verstappen zdecydowanie poprawił się względem treningów i w kwalifikacjach zajął dobre czwarte miejsce. Holender uważa jednak, że gdyby nie problemy z samochodem, mógłby powalczyć nawet o pole position.

Holenderski kierowca Red Bulla nie był zbyt optymistyczny po piątkowych sesjach treningowych. Niewiele lepiej było również w sobotnie południe, gdy po raz kolejny uzyskał czas gorszy do Pierre’a Gasly’ego. W kwalifikacjach nastąpiło jednak odrodzenie Verstappena. 21-latek znalazł odpowiednie ustawienia samochodu i zajął czwarte miejsce, ze stratą niespełna dwóch dziesiątych sekundy do Valtteriego Bottasa.

„W pewnym sensie jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ przed kwalifikacjami naprawdę nie byłem zadowolony” – mówił Max Verstappen. „Cały weekend zmagałem się z balansem samochodu. Kiedy nie masz go tutaj w tych szybkich zakrętach, po prostu tracisz czas na okrążeniu. Poprawiliśmy to w kwalifikacjach i samochód był świetny”.

Wynik Holendra w kwalifikacjach mógł być jeszcze lepszy. Zawodnik Red Bulla zmagał się bowiem z turbo dziurą (ang. turbo lag), co według niego mogło kosztować właśnie około dwóch dziesiątych sekundy.

„Myślę, że mieliśmy naprawdę dobre ustawienia, ale przez cały dzień doskwierała nam turbo dziura, więc cały czas w wolnych zakrętach silnik nie reagował tak, jak byśmy chcieli. Kiedy więc patrzysz na czas okrążenia i jesteś tak blisko pole position, to jest to trochę gorzko-słodkie. Mogę powiedzieć, że te problemy zdecydowanie kosztowały mnie piętnaście lub dwadzieścia setnych sekundy, więc mogłem walczyć o pole position”.