Zespół Alfa Romeo zalicza najlepsze kwalifikacje w sezonie 2020

Antonio Giovinazzi - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen

Chaotyczny przebieg kwalifikacji do wyścigu o GP Turcji spowodował, że swoją szansę znakomicie wykorzystali kierowcy zespołu Alfa Romeo, którzy zakończyli zmagania w czołowej dziesiątce.

Kimi Raikkonen, który w kwalifikacjach wywalczył ósme pole startowe, przyznał, że warunki, jakie panowały w sobotę na torze Istanbul Park, były jednymi z najtrudniejszych jakich doświadczył w trakcie swojej kariery.

„Jako zespół uzyskaliśmy świetny rezultat i możemy być z tego bardzo zadowoleni” – powiedział Fin.

„To były jedne z najgorszych warunków, z jakimi się spotkałem w trakcie mojej kariery, ale niewiele mogliśmy zrobić, po prostu musieliśmy wyjść i stawić temu czoła.”

„W trakcie trzeciego treningu mieliśmy trochę problemów, ale z każdym kolejnym okrążeniem bolid zachowywał się coraz lepiej.”

„W kwalifikacjach, gdy deszcz ustąpił, tor nadal pozostawał bardzo śliski i ciężko było utrzymać się na nim. Uważam, że warunki nam sprzyjały i wykorzystaliśmy sytuację w bardzo dobrym stylu.”

„Tak naprawdę w F1 liczy się niedziela, gdzie będę chciał dać z siebie wszystko i wówczas zobaczymy, gdzie skończymy rywalizację. Mamy sporą szansę, aby zamienić nasze pozycje startowe w dobry wynik” – zakończył.

W dobrym humorze po kwalifikacjach był także Antonio Giovinazzi, który pierwszy raz w tym sezonie awansował do finałowej części czasówki.

„To bardzo miłe uczucie awansować do Q3 po raz pierwszy w tym sezonie, zwłaszcza w weekend, w którym nasz zespół świętuje swój 500-tny wyścig w Formule 1.”

„Jestem jednak świadomy, że jest jeszcze wiele do zrobienia, aby w pełni zrealizować plan. Warunki w kwalifikacjach nie były łatwe i prawdopodobnie pierwszy raz w mojej karierze spotkałem się z takimi trudnościami w prowadzeniu, ale pomimo tego udało mi się złożyć kilka dobrych okrążeń, które przełożyły się na najlepszy wynik w tym roku.”

„Nasze pozycje startowe są bardzo dobre i mamy naprawdę spore szanse, aby dowieźć do mety znakomity wynik dla zespołu, zwłaszcza, gdy pogoda ponownie da o sobie znać” – podsumował Włoch.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen