Zespół Alpine notuje poprawę w Barcelonie

Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Esteban Ocon z zespołu Alpine jest zadowolony z progresu, jaki skład wykonał w porównaniu z zeszłą kampanią, co umożliwiło mu ukończenie walki w kwalifikacjach do GP Hiszpanii na piątej lokacie.

Sezon 2021 nie najlepiej rozpoczął się dla Francuza, który w początkowej fazie zmagań nie miał możliwości, aby podjąć skuteczną walkę o punkty. Jednakże od rundy w Portugalii widać wyraźną tendencję zwyżkową w wykonaniu stajni z Enstone, która systematycznie stara się wracać do walki w środku pola, a dobitnym tego przykładem jest zdobycie piątej pozycji startowej do wyścigu w Montmelo.

„Rok temu w Barcelonie zaliczyliśmy nasz najgorszy weekend. Wówczas zakwalifikowałem się na piętnastym miejscu, a w tę sobotę udało mi się skończyć na piątym. Jest to naprawdę duży krok, jak na samochód, który nie spisywał się dobrze na początku sezonu” - stwierdził Ocon.

„Wydaje mi się, że jeśli będziemy robić dobrą robotę, to regularnie powalczymy w okolicach piątego miejsca. W tym sezonie jest bardzo ciasno i nie będzie nam łatwo, ale takie wyniki są naszym celem.”

„To jest potwierdzenie, którego potrzebowaliśmy” - przyznał Francuz.

„Tor w Barcelonie jest znany każdej ekipie, przez co każdy tu jest szybki. Przez trzy treningi szukaliśmy szczegółów w aucie, które wymagały poprawy.”

„Jestem zadowolony, że auto działa tak, jak chcemy i mamy tempo, które zagwarantowało nam miejsce w pierwszej piątce. Niesamowita robota ludzi z Viry i Enstone zaowocowała zarówno w Portimao, jak i tutaj, ale w jeszcze większym stopniu."

 

Image: © Alpine F1