Zespół Alpine z podwójnymi punktami kończy zmagania w Portugalii

Fernando Alonso i Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1 Team

Esteban Ocon i Fernando Alonso potwierdzili w niedzielę swoją dobrą dyspozycję na portugalskim obiekcie, co przełożyło się na zdobycie przez nich odpowiednio siódmego i ósmego miejsca.

Reprezentanci stajni z Enstone od samego początku weekendu w Portimao prezentowali optymistyczne tempo, zwłaszcza na krótkich przejazdach, co potwierdził w sobotniej czasówce Esteban Ocon, zajmując wysoką, szóstą lokatę. W wyścigu natomiast, po zaciętej walce w środku pola, obaj kierowcy tego składu uplasowali się w punktowanej dziesiątce, dzięki czemu zespół Alpine F1 awansował na piąte miejsce w zestawieniu konstruktorów z dorobkiem trzynastu punktów.

„Jestem bardzo zadowolony z przebiegu wyścigu. Uważam, że osiągnęliśmy możliwe najlepszy wynik. Fakt, że dwa nasze samochody znalazły się w punktach, ukazuje nasz postęp i jest świadectwem udanego weekendu. Jest to zasługa całego zespołu. Walka z Ferrari i McLarenem potwierdziła, że bolid wraz z całym pakietem spisuje się coraz lepiej” – powiedział Esteban Ocon.

„Niezwykle przyjemnie było móc wyprzedzać rywali. Chcemy utrzymać nasze tempo rozwoju i zdobywać więcej punktów. Wiemy, że następny wyścig będzie inny, ale naszym celem jest kontynuacja naszego progresu.”

W podobnym tonie wypowiedział się również dwukrotny mistrz świata, Fernando Alonso.

„Ogólnie rzecz biorąc, był to dobry weekend. Zrobiliśmy duży krok naprzód, bowiem auto spisywało się naprawdę dobrze. Byliśmy w stanie podjąć walkę z takimi ekipami jak Ferrari czy McLaren. Po raz pierwszy czułem się naprawdę komfortowo za kierownicą i mogłem mocno naciskać. Za to cały zespół zasługuje na brawa. Uważam, że nasz obecny poziom jest bardzo dobry. Myślę, że nasze wyniki mogłyby być jeszcze lepsze, gdyby udało nam się ustawić wyżej na starcie” – dodał Hiszpan.

„Sobotnie rezultaty będą kluczowe, jeżeli chodzi o wyścigi w Barcelonie i Monako. Począwszy od przyszłego weekendu, muszę skupić się na osiągnięciu maksymalnego tempa na pojedynczym okrążeniu.”

Image: © Alpine F1 Team