Zespół Alpine zaprezentował prowizoryczne barwy tegorocznego bolidu

Bolid na sezon 2021 - Alpine F1 Team / © Alpine F1 Team

Alpine F1 Team zaprezentował swoje tegoroczne (prowizoryczne) barwy, których finalny wzór poznamy w przyszłym miesiącu.

Podczas dzisiejszej specjalnej konferencji stajnia z Enstone upubliczniła pierwsze szczegóły dotyczące ich nowego projektu w królowej sportów motorowych. Zaprezentowane dziś malowanie bolidu nie jest finalną wersją, ponieważ ostateczna kolorystyka konstrukcji A521 zostanie ukazana w przyszłym miesiącu na oficjalnej prezentacji zespołu i samochodu.

„Nadanie silnej tożsamości naszemu programowi w F1, a także całej marce Alpine to nasz główny cel. Sercem naszego procesu są sporty motorowe, dlatego kluczowa jest dla nas odpowiednia identyfikacja graficzna”  - przyznał Antony Villain, główny projektant Alpine.

„Zaprezentowane dziś barwy stanowią pierwsze nawiązanie do nowej tożsamości Alpine F1. Niektóre elementy graficzne pozostaną w docelowym malowaniu, inne natomiast ulegną zmianie.” 

„Duży emblemat Alpine wraz z trójkolorową grafiką jest pierwszym wyraźnym symbolem naszej marki w sporcie motorowym. Trójkolorowe wstawki nawiązują do kolorów flagi francuskiej i brytyjskiej, co jest dla nas bardzo ważne”  - zakończył.

Co ciekawe francuski koncern podczas dzisiejszego wydarzenia nie ujawnił nazwisk osób, które staną na czele zespołu F1. Może mieć to związek z nagłym odejściem Cyrila Abiteboula, który mógł z własnej woli opuścić dotychczasowego pracodawcę, co mogło z automatu zaburzyć planowaną hierarchię wewnątrz ekipy zarządzającej.

Image: © Alpine F1 Team