Zespół Andretti Motorsport zostaje w Formule E z jednostkami napędowymi BMW

Jake Dennis - BMW i Andretti Motorsport / © BMW AG

BMW ogłosiło, że będzie dostawcą elektrycznych jednostek napędowych dla zespołu Andretti Motorsport w następnym sezonie wyścigowym. Homologacja silników do początku trzeciej generacji bolidów ułatwiła dojście do porozumienia między wychodzącym z Formuły E producentem a ekipą Andretti.

Niemiecki konstruktor, podobnie jak większość zaangażowanych stron, wyprodukował nową, lepszą jednostkę napędową na ósmą i dziewiątą kampanię. Jej homologacja odbyła się pod koniec zeszłego roku, a kluczowymi obszarami rozwoju było zwiększenie wydajności.

Zespół Andretti planuje pozostać w elektrycznej serii przynajmniej do rozpoczęcia ery aut trzeciej generacji, dlatego też pozostanie z BMW, było bardzo ważnym czynnikiem.

"Cieszymy się, że możemy nadal wspierać Andretti w Formule E. Jesteśmy przekonani, że BMW Racing eDrive03 pozwoli zespołowi osiągać najlepsze wyniki" - powiedział Mike Krack, szef działu testów i operacji wyścigowych BMW Motorsport.

"Pracując wyłącznie jako dostawca układów napędowych, nie będziemy już bezpośrednio zaangażowani w wydarzenia na torze wyścigowym w sezonie ósmym (2021/22), ale zapewnimy zespołowi wsparcie w odpowiedzi na wszelkie pytania techniczne dotyczące BMW Racing eDrive03" - dodał.

"Decyzja o kontynuacji współpracy z BMW jako dostawcą układu napędowego na sezon ósmy była łatwa. W ciągu ostatnich dwóch kampanii program BMW i Andretti Motorsport zapewnił cztery zwycięstwa, wykazał się niezawodnością i doskonałą wydajnością" - przyznał szef obecnego zespołu, Roger Griffith.

"Ekipa dobrze rozumie aspekty operacyjne BMW Racing eDrive03 i dlatego oczekujemy, że Andretti może być bardzo konkrecyjne w ostatnim sezonie drugiej generacji bolidów."

Image: © BMW AG