Zespół BWT Racing Point zaprezentował barwy RP20 na sezon 2020 Formuły 1

Zespół BWT Racing Point zaprezentował barwy RP20 na sezon 2020 Formuły 1

Zespół Racing Point zaprezentował w poniedziałek barwy samochodu oznaczonego symbolem RP20, którym w sezonie 2020 ścigać się będą Lance Stroll oraz Sergio Perez. W tym roku funkcję sponsora tytularnego przejęła firma BWT.

Prezentacja ekipy, której właścicielem jest Lawrence Stroll, odbyła się w Mondsee, a konkretniej w siedzibie BWT. Firma, która produkuje systemy uzdatniania wody, od 2017 roku jest bowiem jednym z głównych sponsorów zespołu Racing Point (wcześniej Force India), a w tym sezonie, po rozszerzeniu współpracy, przejęła sponsorat tytularny. Tym samym pełna nazwa ekipy będzie brzmieć BWT Racing Point Furmula One Team.

„Od 2017 roku w pełni cieszymy się z budowania udanej współpracy z firmą BWT i jesteśmy zachwyceni, że możemy świętować nasz czwarty wspólny rok, witając ich jako naszego sponsora tytularnego” – powiedział Otmar Szafnauer, dyrektor zarządzający zespołem Racing Point. „Ta rozszerzona współpraca prawdziwie odzwierciedla lojalność, zaangażowanie i energię, którą wnoszą do rodziny Racing Point”.

„Jestem zadowolony, że mogliśmy rozpocząć nasz sezon tutaj, w Mondsee, w siedzibie BWT i przedstawić cenną pracę wykonaną przez BWT na rzecz zrównoważonego rozwoju. Cieszyliśmy się już wieloma niezapomnianymi chwilami zarówno na torze, jak i poza nim, i teraz czekamy na kolejne w sezonie 2020”.

BWT zajęło więc miejsc marki SportPesa, która to w ubiegłym roku pełniła funkcję sponsora tytularnego zespołu Racing Point. Takiego obrotu spraw można było spodziewać się już od weekendu, kiedy to w Internecie pojawiły się zdjęcia tegorocznego malowania. Na nim nie było już widać logotypów marki SportPesa.

Barwy samochodu oznaczonego symbolem RP20 nie dziwią więc żadnego z fanów Formuły 1. Dominuje róż, a niebieskie logo BWT na białym tle umieszczono w wielu miejscach, w tym przede wszystkim na przednim oraz tylnym skrzydle, jak i również na pokrywie silnika. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to samochód wydaje się udoskonaloną wersję zeszłorocznego modelu. Pełną analizę będziecie mogli przeczytać na naszym portalu w godzinach wieczornych.

Zespół Racing Point celuje w tym sezonie w poprawienie ubiegłorocznych wyników. Wówczas ekipa Lawrence’a Strolla zgromadziła 73 punkty i zajęła siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Tym razem Sergio Perez wraz z Lance’em Strollem, synem właściciela zespołu, mają powalczyć nawet o czwarte miejsce w „generalce”.

Od sezonu 2021 zespół Racing Point zmieni swoją nazwę na Aston Martin. Konsorcjum Lawrence’a Strolla wykupiło bowiem 16,7% udziałów w legendarnej brytyjskiej firmie. Jeśli chodzi natomiast o kontrakty, to Sergio Perez pozostanie w zespole przynajmniej do końca sezonu 2022, a Lance Stroll, będący synem właściciela, ma raczej zagwarantowane występy w ekipie.