Zespół ERC Endurance ogłasza skład na 8-godzinny wyścig w Sepang. Randy de Puniet za kierownicą Ducati Panigale V4R

Zespół ERC Endurance ogłasza skład na 8-godzinny wyścig w Sepang. Randy de Puniet za kierownicą Ducati Panigale V4R

Zespół ERC Endurance, który otrzymał wsparcie od Ducati Corse i zadebiutuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIM w Malezji, ogłosił skład na tę rundę. Za kierownicą Panigale V4R zasiądą Randy de Puniet, Ondrej Jezek oraz Louis Rossi.

W zeszłym tygodniu Ducati potwierdziło, że nawiązało współpracę zespołem ERC Endurance, który wcześniej korzystał z motocykli BMW i wspólnie zadebiutują podczas 8-godzinnego wyścigu na torze Sepang. Dzisiaj natomiast ekipa ta ogłosiła skład na drugą rundę sezonu. Jej barwy reprezentować będą Randy de Puniet, Ondrej Jezek i Louis Rossi.

Cała trójka w przeszłości już rywalizowała w FIM EWC. Randy de Puniet, który ma za sobą starty również w MotoGP, spędził kilka sezonów z zespołem SRC Kawasaki oraz Honda Endurance Racing, a jego największym osiągnięciem są dwa podia w 8-godzinnym wyścigu na torze Suzuka. Ondrej Jezek jest byłym zawodnikiem Mistrzostw Świata Supersport, a w FIM EWC reprezentował barwy Bolliger Team Switzerland oraz ekipy Mercury Racing. Z kolei Loius Rossi w przeszłości startował w kategorii Moto2, a w Długodystansowych Mistrzostwach Świata zadebiutował w roku 2016.

8-godzinny wyścig na torze Sepang debiutuje w kalendarzu mistrzostw. Odbędzie się on w sobotę 14 grudnia i rozpocznie o godzinie 13 czasu malezyjskiego (6 czasu polskiego). Co ciekawe, po raz pierwszy runda Długodystansowych Mistrzostw Świata FIM będzie rozgrywana w ten sam weekend co WTCR.