Zespół Haas F1 zaprezentował bolid VF-20 na sezon 2020

Zespół Haas F1 zaprezentował bolid VF-20 na sezon 2020

Zespół Haas zaprezentował nowy bolid VF-20 na nadchodzący sezon 2020. Amerykańska ekipa powróciła do tradycyjnych kolorów: szarego, czarnego i czerwonego, w których zadebiutowała w Formule 1 w 2016 roku. Skład kierowców pozostał niezmieniony – w fotelach zasiądą Romain Grosjean i Kevin Magnussen.

Nowa konstrukcja zadebiutuje na torze podczas pierwszego dnia przedsezonowych testów w Barcelonie 19 lutego o godzinie 8:00. Dziewiczą jazdę odbędzie Kevin Magnussen, a następnego dnia zastąpi go Romain Grosjean.

"Cieszę się, że nasz samochód powraca do znanej kolorystyki. To z pewnością są te barwy, z którymi ludzie nas identyfikują" – powiedział Gene Haas, założyciel zespołu.

"Mam szczerą nadzieję, że konstrukcja VF-20 przywróci nam formę z 2018 roku, kiedy zajęliśmy piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Rok 2019 był trudny do zniesienia. Przeszliśmy przez swego rodzaju okres edukacyjny, jaki przechodzi każdy zespół F1 na pewnym etapie. Wierzę, że wyciągnęliśmy wnioski z tych lekcji i zastosowaliśmy tę wiedzę w taki sposób, aby VF-20 był bardziej konkurencyjny" – dodał Haas.

"Obserwowanie rozwoju nowego samochodu F1 zawsze jest ekscytujące. VF-20 musi niewątpliwie dostarczyć nam to, czego nie dostarczył nasz poprzedni bolid. Z racji tego, iż w tym roku regulamin pozostaje bez zmian, mogliśmy poprawić zrozumienie naszego samochodu i wprowadzić do tegorocznej konstrukcji właściwe poprawki" – skomentował Guenther Steiner, dyrektor zespołu Haas.

"Ubiegły rok był prawdziwą porażką, o którą nigdy się nie prosiłem. Wszyscy jednak uczymy się z takich sytuacji. Byliśmy zmuszeni spojrzeć na siebie i zrozumieć, co możemy zrobić lepiej. Z niecierpliwością czekam na debiut VF-20. Jesteśmy gotowi na wyścig w Australii."

Przedsezonowe testy na torze w Katalonii odbędą się w dwóch turach: pierwsza w dniach 19-21 lutego i druga – 26-28 lutego.

Grand Prix Australii, zaplanowane na 15 marca, zainauguruje 70-tą kampanię Mistrzostw Świata Formuły 1.

Haas F1 Team VF-20