Zespół Haas główną opcją Sergio Pereza?

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Według najnowszych doniesień Sergio Perez, który pożegna się pod koniec roku z ekipą Racing Point, ma duże szanse na przenosiny do zespołu Haas, który obecnie staje się najbardziej prawdopodobnym celem dla meksykańskiego zawodnika.

Jak przekazał włoski oddział serwisu Motorsport, zespół Haas może zastąpić obu swoich aktualnych kierowców. Od połowy lata amerykański skład rozważa wszystkie dostępne opcje, jakie pojawiają się na rynku transferowym Formuły 1. Nadal nie wiadomo czy Red Bull Racing pozostanie przy Alexie Albonie, natomiast Kimi Raikkonen pod koniec września przekaże swoje zamiary wobec swojej przyszłości z ekipą Alfa Romeo.

Wolnym strzelcem pozostaje Sergio Perez, dla którego Haas byłby dobrą opcją, aby zapewnić sobie bezpieczną przyszłość w Formule 1. Meksykanin miał wątpliwości co do kontynuowania swojej kariery w Formule 1, ale według najnowszych doniesień włoskiego serwisu, Perez pozostanie w sporcie również w 2021 roku.

Nadal nie ma pewności czy zespół Haas po czterech latach współpracy z Kevinem Magnussenem i Romainem Grosjeanem miałby zrezygnować z obu swoich zawodników, jednak wygląda na to, że żaden z nich nie może być pewny swojego kontraktu na przyszły sezon.

"Oczywiście wolałbym mieć podpisany kontrakt" - powiedział Magnussen, cytowany przez duńską gazetę Ekstra Bladet. "Wiem, że najprawdopodobniej trwają pewne negocjacje, ale na własnym doświadczeniu nauczyłem się tego, że takie momenty nie mają na mnie wpływu i nie chcę aby miały wpływ na moją pracę na torze."

"Na rynku kierowców jest obecnie bardzo konkurencyjnie. Jest Perez i Hulkenberg, mamy również młodych kierowców Ferrari, takich jak Schumacher, Shwartzman i Ilott, a my jesteśmy zespołem związanym z Ferrari, podobnie jak Alfa Romeo. Jest spora liczba kandydatów, ale po prostu muszę pracować jak najlepiej" - dodał duński kierowca.

Image: © BWT Racing Point F1 Team