Zespół Haas ujawnił tegoroczne malowanie modelu VF-21

Malowanie bolidu zespołu Haas na sezon 2021 / © Haas F1

Zespół Haas oficjalnie ujawnił tegoroczne malowanie konstrukcji VF-21, która finalnie zostanie zaprezentowana pierwszego dnia testów w Bahrajnie.

Kampania 2021 będzie dla amerykańskiej stajni zupełnie nowym rozdziałem w ich wyścigowej historii za sprawą w pełni odświeżonego składu kierowców. W sezonie 2021 za kierownicą VF-21 zasiądą bowiem Mick Schumacher i Nikita Mazepin, którzy zastąpią w tej roli Kevina Magnussena i Romaina Grosjeana.

Guenther Steiner potwierdził dziś, że ich tegoroczny samochód nie będzie w żadnym stopniu rozwijany na przestrzeni sezonu, ponieważ skład chce w stu procentach skupić się na pracach związanych z konstrukcją na rok 2022. Dodatkowo Haas nie będzie miał możliwości odpalenia silnika Ferrari w nowym bolidzie aż do czasu testów w Bahrajnie. Spowodowane jest to obostrzeniami związanymi z podróżowaniem, w wyniku których technicy z Włoch nie mogą przybyć do fabryki swojego partnera, aby dokonać tej rutynowej procedury.

Nowa koncepcja malowania jest wynikiem podpisania tytularnej umowy sponsorskiej z rosyjską firmą Uralkali, która należy do Dmitrija Mazepina.

„Bardzo mi miło, że mogę powitać firmę Uralkali, jako tytularnego partnera zespołu Haas” – powiedział właściciel teamu, Gene Haas.

„Cieszymy się, że będziemy mogli reprezentować ich markę przez cały sezon. Witamy firmę Uralkali i mając w składzie dwóch nowych kierowców, Nikitę Mazepina oraz Micka Schumachera, wchodzimy w ekscytujący okres dla naszego zespołu.”

„Mam nadzieję, że w nadchodzących wyścigach uda nam się zdobywać punkty. Za nami trudne sezony, ale teraz skupiamy się na czymś innym, szczególnie na roku 2022 i wprowadzeniu w życie nowych regulacji.”

W podobnym tonie wypowiedział się również Guenther Steiner.

„Z wielką radością mogę powtórzyć wypowiedź pana Haasa. Cieszymy się, że możemy współpracować z Uralkali.”

„Rozpoczynamy ten sezon z nowym sponsorem tytularnym i dwoma nowymi kierowcami. To będzie ekscytujące, ale mam nadzieję, że tylko w pozytywnym sensie. Przed nami rok nauki, ale technicznie rzecz biorąc patrzymy już w przyszłość.”

„Nie jest żadną tajemnicą, że VF-21 nie będzie poprawioną wersją zeszłorocznego bolidu, ponieważ w pełni koncentrujemy się na przyszłorocznym samochodzie. Mamy nadzieję, że wówczas walka będzie znacznie bardziej wyrównana.”

„Wszyscy mniej więcej wiemy czego spodziewać się po tym sezonie. Musimy być jednak pewni, że będziemy w stanie wykorzystać nadarzające się okazje.”


Image: © Haas F1