Zespół Renault bliski wywalczenia podium w Grand Prix Toskanii

Daniel Ricciardo - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Mówiąc o czwartej pozycji dla ekipy Renault, można byłoby pomyśleć, że to fantastyczny wynik, jednak po Grand Prix Toskanii francuski zespół czuje pewien niedosyt, podobnie jak Daniel Ricciardo, który na torze Mugello miał spore szanse, aby wywalczyć podium.

Australiczyk finiszował 2.3 sekundy za trzecim Alexem Albonem, choć przez większość wyścigu wydawało się, że to kierowca Renault dysponuje lepszym tempem. Sytuacja zmieniła się jednak na ostatnich okrążeniach chaotycznej rywalizacji, kiedy w samochodach pojawiły się miękkie opony.

Po drugim samochodzie bezpieczeństwa Ricciardo popisał się idealnym startem, wysuwając się nawet na drugą pozycję, jednak mimo heroicznych wysiłków, nie zdołał obronić się przed Mercedesem Valtteriego Bottasa, a następnie uległ również Red Bullowi Alexa Albona.

"Jestem zadowolony z dzisiejszego wyścigu i znowu byliśmy blisko podium" - powiedział Ricciardo. "To był długi dzień, długi wyścig z incydentami i neutralizacjami, ale najważniejsze, że żadnemu kierowcy nic się nie stało."

"Pod koniec wyścigu myśleliśmy, że mamy już trzecie miejsce i szkoda bo było blisko. Będziemy jednak dalej naciskać."

"Nasze starty były naprawdę dobre. Wyprzedziliśmy Valtteriego, ale on i Alex byli po prostu zbyt szybcy. Bolało mnie, że nie stanę na podium, ale czwarte miejsce to nadal dobry wynik."

Esteban Ocon z kolei musiał wycofać się przedwcześnie z wyścigu, po tym jak Renault potwierdziło u niego problem z przegrzewającymi się hamulcami.

_"Podczas samochodu bezpieczeństwa tylne hamulce po prostu płonęły, co spowodowało uszkodzenie tylnej części bolidu oraz przewodu hamulcowego. Nie mogliśmy sobie z tym poradzić podczas czerwonej flagi.”

„Czułem, że mamy tempo na solidne punkty. Zapowiadało się na mocny wyścig, w którym zresztą dużo się działo. Tegoroczny sezon jest czasami szalony, co jest interesujące i pojawia się więcej okazji na solidne wyniki."_

Jak dodał Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault: "Dobrze jest być rozczarowanym czwartą pozycją! Przez pewien czas wierzyliśmy w to podium i zespół na to zasłużył, ale Alex Albon miał lepsze tempo podczas ostatniego restartu."

"Był to wyścig obfitujący w różne zdarzenia, ale zrobiliśmy wszystko jak należy."

"Daniel pojechał świetny wyścig. Żałujemy tylko, że rywalizowaliśmy w tym wspaniałym wyścigu zaledwie jednym samochodem, ponieważ Esteban Ocon wycofał się w wyniku problemów z przegrzewaniem się hamulców, czego pierwotna przyczyna musi zostać zbadana."

"Głównym wnioskiem tego weekendu jest to, że nigdy nie powinniśmy przyjmować czegokolwiek za pewnik. Przyjechaliśmy tutaj spodziewając się trudnego weekendu z charakterystyką toru, która zwykle nie pasuje do naszego samochodu, ale mimo to udało nam się pojechać dobry wyścig" - dodał szef Renault.

Image: © Renault Sport