Zespół ROKiT Venturi Racing kończy współpracę z Felipe Massą

Felipe Massa - ROKiT Venturi Racing / © ROKiT Venturi Racing

Na zakończenie szóstego sezonu Formuły E, którego finał odbył się w Berlinie, zespół ROKiT Venturi Racing poinformował, że kończy współpracę z Felipe Massą.

Brazylijski kierowca dołączył do ekipy w 2018 roku i rywalizował na przestrzeni dwóch sezonów elektrycznej serii wyścigowej. Najwyżej sklasyfikowany został na trzeciej pozycji podczas dziewiątej rundy sezonu 2018/19, czyli e-Prix Monako. Na koniec pierwszego sezonu startów w klasyfikacji kierowców plasował się na piętnastej pozycji z dorobkiem 36 punktów.

"Odejście z zespołu nigdy nie jest łatwą decyzją" - powiedział Felipe Massa. "Nauczyłem się czegoś zupełnie innego niż to, do czego przywykłem, więc przede wszystkim pragnę podziękować Gildo [Pastorowi, prezesowi Venturi], i Susie [Wolff, szefowa zespołu] za ich wiarę we mnie. To był zaszczyt, że mogłem być częścią jedynego zespołu sportów motorowych z Księstwa Monako, a reprezentowanie ich na podium podczas e-Prix Monako było dla mnie niewątpliwym wydarzeniem."

"Ostatnie dwa sezony były dla nas dużą krzywą na osi uczenia się i niestety, z różnych powodów, nie osiągnęliśmy tego, czego byśmy chcieli. Mimo to, czerpałem z tego mnóstwo zabawy i życzę zespołowi powodzenia na przyszłość."

"W odpowiednim czasie ogłoszę moje plany na przyszłość, czego nie mogę się już doczekać."

Jak dodała Susie Wolff, szefowa zespołu ROKiT Venturi Racing: "Felipe wniósł wiele do zespołu. Posiadanie osoby o takim profilu i doświadczeniu bardzo pomogło w rozwoju zespołu. Ponowna współpraca z Felipe była czystą przyjemnością i życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości."

Massa sezon 2019/20 zakończył na dwudziestym drugim miejscu, mając na koncie trzy punkty.

Image: © ROKiT Venturi Racing