Zespół Wójcik Racing Team powraca na tor i debiutuje w ETC

Wójcik Racing Team / © Wójcik Racing Team

Zespół Wójcik Racing Team potwierdził, że już wkrótce powróci na tory wyścigowe i będzie rywalizował mistrzostwach Świata FIM EWC, World Supersport, a także zadebiutują w Europejskim Pucharze Talentów, przedsionku cyklu Grand Prix.

Polski skład, który będzie rywalizował w trzech różnych mistrzostwach, już pod koniec sierpnia powróci do bardzo wymagającej rywalizacji w Długodystansowych Motocyklowych Mistrzostwa Świata FIM EWC, w których jako jedyna ekipa wystawia aż dwa motocykle.

Na motocyklu Yamahy z numerem #77 wystartują Christoffer Bergman, Gino Rea, Axel Maurin oraz Broc Parkes, natomiast na maszynie oznaczonej numerem #777 i statusie Reprezentacji Polski, Marek Szkopek, Adrian Pasek i Artur Wielebski.

Polski zespół w zeszłorocznej kampanii wielokrotnie pokazywał bardzo dobre tempo oraz przygotowanie na najwyższym poziomie, co przełożyło się na podia, nie tylko głównego składu z numerem #77, ale także Reprezentacji Polski oznaczonej trzema siódemkami.

Wójcik Racing Team w FIM EWC plasuje się obecnie na trzeciej lokacie w klasyfikacji generalnej, mając na swoim koncie podium w dwudziestoczterogodzinnym starciu Bol d'Or.

W sezonie 2020 Wójcik Racing Team jako jedyny polski skład stanie także na starcie w World Supersport oraz zadebiutuje w European Talent Cup, gdzie ścigać się będą juniorzy; 13-letni Milan Pawelec, jego 14-letni brat Oleg oraz 13-letni Mateusz Pasiuk, którzy w ostatnich latach zdominowali Puchar Polski Pit Bike SM. Przed młodymi zawodnikami nie lada zadanie i rywalizacja podczas siedmiu weekendów wyścigowych na torach znanych m.in z Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP.

"Sezon 2020 będzie dla nas wyjątkowym wyzwaniem" - przyznał szef zespołu, Grzegorz Wójcik. "Przed nami wiele weekendów, podczas których nasi zawodnicy ścigać się będą jednocześnie na trzech różnych torach w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych na świecie."

"Takie zaangażowanie wymaga nie tylko wyjątkowego przygotowania, ale także odpowiedniego wsparcia, dlatego w tym sezonie będziemy mogli liczyć na wsparcie PKN Orlen. To firma, która żyje motorsportem, angażując się w tak słynne serie, jak Formuła 1 czy Rajd Dakar. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że nasze dotychczasowe sukcesy i profesjonalne przygotowanie sprawiły, iż dostrzegł i dołączył do nas tak wyjątkowy partner."

"Jestem przekonany, że najlepsze dopiero przed nami, a wyścigi motocyklowe dostarczą polskim kibicom niezapomnianych emocji" - dodał szef ekipy.

Image: © Wójcik Racing Team