Zespół WRT prezentuje barwy debiutującego w DTM Fabio Scherera

Fabio Scherer - WRT Team Audi Sport / © WRT Team Audi Sport

Belgijski zespół WRT Team Audi Sport zaprezentował malowanie samochodu Audi RS 5 DTM, którym w sezonie 2020 będzie rywalizował debiutujący w DTM, Fabio Scherer.

Szwajcar to były kierowca serii F3, a od sezonu 2020 jeden z trzech nowych zawodników, którzy będą rywalizować w barwach belgijskiej ekipy WRT Team Audi Sport. Scherer w zbliżającej się kampanii będzie startował u boku Eda Jonesa, byłego zawodnika IndyCar oraz Ferdinanda Habsburga, dla którego będzie to drugi sezon w DTM.

"Z niecierpliwością czekam, aby w końcu powrócić do samochodu i naciskać na Audi RS 5 DTM do granic możliwości" - powiedział Fabio Scherer.

"Przechodzimy teraz bardzo trudny czas, więc musimy tylko przestrzegać zasad i wziąć pod uwagę, że testy będą odbywać się w bardzo szczególnych warunkach ze względu na COVID-19."

"To będzie naprawdę dobre uczucie, zacząć i współpracować z moim zespołem na torze, po raz pierwszy po sześciomiesięcznej przerwie."

"Z niecierpliwością czekam na ten moment i chciałbym podziękować moim sponsorom, nie tylko za wieloletnią współpracę, ale także za wspólny okres podczas tych trudnych chwil."

"Jestem naprawdę podekscytowany i myśle, że możemy wiele osiągnąć razem z WRT Team Audi Sport" - dodał Szwajcar.

Zespół WRT w serii DTM zadebiutował w 2019 roku z Pietro Fittipaldim i Jonathanem Aberdinem na pokładzie, który w poprzedniej kampanii dwukrotnie mijał linię mety na czwartej lokacie, a także kwalifikował się w pierwszym rzędzie, co dało mu dziesiątą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Image: © WRT Team Audi Sport