Zespoły F1 nie wyraziły zgody na grupową sesję zdjęciową przed testami

Zespoły F1 nie wyraziły zgody na grupową sesję zdjęciową przed testami

Liberty Media, posiadacz praw komercyjnych Formuły 1, przedstawił propozycję sfotografowania wszystkich bolidów z okazji 70-tej edycji mistrzostw świata F1. Pomysł ten został odrzucony ze względów logistycznych.

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie grupy promotorów, podczas którego omawiano inicjatywę sesji zdjęciowej na torze w Katalonii przed rozpoczęciem pierwszego dnia testów. Zespoły nie wyraziły jednak wspólnej aprobaty. Powodem tego jest skrócony okres testów z ośmiu dni do sześciu, przez co każda dodatkowa chwila spędzona na pracy na torze i nad samochodem jest na wagę złota.

Ponadto inżynierowie wyrazili swoje obawy, że sesja zdjęciowa na krótko przed rozpoczęciem testów opóźniłaby montaż niezbędnego do zbierania danych sprzętów, m.in. czujników czy zgrabiarek aerodynamicznych.

Tylko trzy zespoły: Mercedes, Ferrari i McLaren zaprezentują swoje bolidy na sezon 2020 przed pierwszym dniem testów.

Ekipy chcą także zapobiec szybkiemu rozprzestrzenieniu się zdjęć nowych konstrukcji w sieci i mediach społecznościowych. Jednak wprowadzony zakaz używania ekranów podczas przedsezonowych testów może utrudnić im zachowanie swoich innowacji w tajemnicy.

To kolejny raz, kiedy władze F1 – pomimo swoich chęci koordynowania prac zespołów przed testami – nie były wstanie nakłonić wszystkich 10 ekip do wspólnej prezentacji bolidów.