Zespoły F1 z ograniczeniem do 80 pracowników podczas pierwszych GP?

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Motorsport Grand Prix

Według portalu Race Fans, F1 ma zamiar wprowadzić ograniczenie liczby personelu zespołów, obecnego podczas pierwszych wyścigów tegorocznego sezonu, odbywających się za zamkniętymi drzwiami.

W związku z pandemią Covid-19, Formuła 1 stara się na bieżąco wprowadzać zasady, które pozwolą na przeprowadzenie sezonu 2020. Zdecydowano już, że jednym ze sposobów będą wyścigi bez udziału kibiców.

Tymczasem portal RaceFans.net poinformował, że do tych procedur może dołączyć kolejny punkt, mówiący o ograniczeniu liczby pracowników w zespołach do 80 osób w każdym z teamów. Zasada ta obowiązywałaby w czasie weekendów wyścigowych od lipca. Dzięki temu istnieje możliwość zmniejszenia ryzyka ponownego rozprzestrzenienia się wirusa.

Z obecnych w padoku 80 osób, nie więcej niż 60 mogłoby być zaangażowanych w obsługę bolidów. Aczkolwiek warto zaznaczyć , że w tym wypadku liczba osób pracujących przy samochodach nie uległaby zmianie (liczba 60 pracowników obowiązuje również podczas normalnych wydarzeń, w których biorą udział kibice). Limit ten, w tym wypadku pozostałych 20 osób, byłby skierowany głównie do pracowników zaangażowanych w takie obszary, jak marketing, sponsoring, bezpieczeństwo, strefa gości i transport.

Poza tym potwierdzono, że weekendy wyścigowe na pustych torach będą nazywane „imprezami zamkniętymi”.

Image: © Motorsport Grand Prix