Zespoły LMP1 przetestują nowe opony Michelin na torze w Szanghaju

Zespoły LMP1 przetestują nowe opony Michelin na torze w Szanghaju

Zespoły LMP1 Długodystansowych Mistrzostw Świata wezmą udział w dodatkowej sesji testowej, która została zaplanowana przed sześciogodzinną rundą na torze Shanghai w Chinach.

Dodatkowa sesja, która potrwa godzinę i czterdzieści pięć minut odbędzie się w piątek rano tuż przed pierwszą sesją treningową 6 Hours of Shanghai.

Jazdy prototypów LMP1 w piątkowy poranek zostały zorganizowane na prośbę dostawcy ogumienia, firmy Michelin, które pozwolą francuskiemu producentowi opon przetestować nowe ogumienie, jakie będzie stosowane podczas przyszłorocznych jazd.

Super sezon FIA WEC, który został zaplanowany na lata 2018/19 uniemożliwia zorganizowanie normalnej sesji testowej, czego przyczyną jest transport samochodów z rundy w Chinach do Stanów Zjednoczonych, gdzie kierowcy będą się ścigać na torze Sebring, a następnie przerzucenie aut do Europy, co zakończy się dopiero w marcu.

Test opon rozpocznie się w piątek o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego i zakończy o 2:45. Pierwsza sesja treningowa tymczasem wystartuje o godzinie 4:00.

Kierowcy wraz z zespołami wezmą dodatkowo udział w krótkim teście na torze Sebring, ponieważ jest to nowy obiekt dla wielu rywalizujących ekip.