Zhou: Oczekiwania wyższe, a nerwy mniejsze na 2023 rok

Zhou Guanyu - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Alfa Romeo F1 Team

Podczas premiery bolidu C43, Zhou Guanyu przyznał, iż po obiecującym 2022 roku, on i Alfa Romeo muszą wejść w sezon 2023 z wyższymi oczekiwaniami.

Zhou zdobył punkty podczas swojego debiutu w Bahrajnie w zeszłym roku, jednak później wywalczył jedynie kilka punktowanych miejsc, w Kanadzie oraz we Włoszech.

Po raz pierwszy od 2020 roku Zhou był w stanie wrócić do swoich rodzinnych Chin poza sezonem, określając się jako „gotowy do ataku” podczas swojej drugiej kampanii w Formule 1.

„Jako debiutant Formuła 1 jest zawsze bardzo wymagająca, przeszedłem wiele różnych sytuacji, miałem wzloty i upadki” – wyjaśnił Chińczyk.

„Jestem zadowolony z tego, co osiągnęliśmy w pierwszym roku i zdecydowanie oczekiwania na ten sezon są wyższe.”

„To proste, chcę zdobyć więcej punktów dla zespołu, dla siebie, osiągnąć lepszy wynik. Ósme miejsce było moim najlepszym rezultatem w Formule 1, więc w tym roku bycie w pierwszej szóstce byłoby niesamowite, a także częstsze przechodzenie do Q3.”

„Myślę, że mamy samochód, aby to zrobić. Nadal będzie bardzo ciasno w środki stawki, więc będzie to dotyczyć drobnych szczegółów. Mniej błędów i więcej konsekwencji się opłaci.”

Zhou wierzy, iż doświadczenie zebrane w 2022 roku pozwoli mu się ustabilizować w nadchodzącym sezonie.

„W zeszłym roku w Bahrajnie i podczas kilku pierwszych wyścigów byłem bardzo zdenerwowany, a w tym roku czuję się znacznie bardziej zrelaksowany.”

„Uważam, że ponowne zmierzenie się z tymi torami będzie z zupełnie inną mentalnością, innym podejściem” – zakończył kierowca Alfy Romeo.

Image: © Alfa Romeo F1 Team