Zmiana kalendarza FIA WEC dla Fernando Alonso?

Zmiana kalendarza FIA WEC dla Fernando Alonso?

Przedstawiciele Długodystansowych Mistrzostw Świata rozważają zmianę kalendarza na super sezon 2018/19, aby uniknąć kolizji rywalizacji na torze Fuji i Grand Prix Stanów Zjednoczonych Formuły 1.

Powodem chęci zmiany daty rundy 6 Hours of Fuji jest dołączenie do zespołu Toyota Gazoo Racing Fernando Alonso, który weźmie udział w pełnym sezonie Formuły 1, jak również FIA WEC i 24-godzinnym wyścigu Le Mans, jednak będzie musiał opuścić rundę w Japonii, czego powodem jest kolizja z wyścigiem F1 na torze Austin.

Uważa się, że pierwotnym planem rozegrania wyścigu na torze Fuji był 14 października, jednak został on przesunięty o tydzień później, aby nie kolidował z rywalizacją w Petit Le Mans, która jest finałową rundą sezonu WeatherTech SportsCar Championship w sezonie 2018.

Wszystko wskazuje jednak na to, że FIA WEC jest gotowe powrócić do wcześniejszego planu i zorganizować wyścig o tydzień wcześniej, niż zakładano, aby Fernando Alonso mógł wystartować w pełnym sezonie Mistrzostw Świata Formuły 1 i nie opuścić także żadnej rundy FIA WEC.