Zmiana załogi Inter Europol Competition na dwie pierwsze rundy Asian Le Mans Series

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition potwierdził zmianę w załodze prototypu LMP3 na dwie pierwsze rundy na torze w Dubaju w ramach Asian Le Mans Series 2022.

Polski skład po roku przerwy powrócił do walki w Azjatyckiej Serii Le Mans, wystawiając do rywalizacji jeden prototyp LMP3, którym początkowo mieli się ścigać James Dayson, Nico Pino oraz Guilherme Oliveira.

Kanadyjczyk, z powodu problemów zdrowotnych, nie będzie mógł jednak wziąć udziału w rywalizacji na torze w Dubaju, a w kokpicie Ligiera JS P320 zastąpi go mieszkający w Emiratach Rosjanin, Aleks Buchańcow.

„Mam nadzieję, że James szybko wróci do zdrowia, a tymczasem jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę go zastąpić” – przyznał Buchańcow.

„Gdyby ktoś powiedział mi tydzień temu, że będę startował w wyścigu Asian Le Mans Series, nie uwierzyłbym, ale to się dzieje naprawdę.”

„W miniony weekend wygrałem wyścig serii Gulf Radical Cup, a teraz przesiadka do prototypu LMP3! To zupełnie nowy dla mnie samochód, ale za to znam dobrze tor. Jestem przekonany, że ten start da mi dużo frajdy i wiele się nauczę” – dodał.

Dayson powróci do rywalizacji podczas dwóch ostatnich wyścigów na torze Yas Marina w Abu Zabi, dołączając ponownie do Nico Pino i Guilherme Oliveira.

Kalendarz Asian Le Mans Series 2022

  • 12 lutego – Dubaj – Wyścig 1
  • 13 lutego – Dubaj – Wyścig 2
  • 19 lutego – Abu Dhabi – Wyścig 3
  • 20 lutego – Abu Dhabi – Wyścig 4
Image: © Inter Europol Competition