Zmiany na starcie 24H Le Mans Virtual. Robert Wickens dołącza do wyścigu

24H Le Mans Virtual

Ujawniona w ostatni weekend ostateczna lista zawodników, którzy wystartują w 24-godzinnym Le Mans Virtual zawiera kilku nowych kierowców. Wśród nazwisk można znaleźć m.in. Roberta Wickensa.

Robert Wickens jako doświadczony kierowca startujący w przeszłości m.in. w serii IndyCar, DTM czy Formule 2, dołączy do zespołu Mahle Racing Team w Astonie Martinie Vantage GTE.

Od czasu wypadku w 2018 roku, podczas którego doznał poważnego urazu rdzenia kręgowego, poczynił znaczne postępy w rehabilitacji i ma nadzieję na szybki powrót do regularnego ścigania. W 24H Le Mans Virtual wystartuje w specjalnie skonfigurowanym symulatorze z ręcznie sterowanym gazem i hamulcem. Zespołowymi partnerami Wickensa będą Ferdynand Habsburg, Jimmy Broadbent i Kevin Rotting.

Zmianę w swoim składzie zapowiedział także zespół Ferrari AF Corse. Południowoafrykański kierowca David Peral będzie teraz rywalizował razem z Nicklasem Nielsenem oraz zawodnikami simracingowymi, Kasperem Stoltze i Matteo Caruso w samochodzie nr 51. Z kolei w Ferrari 488 GTE nr 71 zobaczymy Włocha Federico Leo, Miguela Molinę, Jorda Zwiersa oraz Amosa Laurito, który zastąpi Danilo Santaro.

Jedyny malezyjski zespół w stawce, Axle Motorsport, wystawi Mika Hakimi w miejsce Mohammeda Aleefa.

Francuski zespół IDEC Sport Racing pozyskał niezwykle doświadczonego zawodnika simracingowego, Michiego Hoyera, który ma przejechane już ponad 2100 godzin na platformie rFactor 2.

Pierwsza otwarta dla wszystkich zawodników sesja treningowa rozpoczęła się we wtorek 9 czerwca i potrwa do piątku 12 czerwca. Na piątek również przewidziane są kwalifikacje samochodów klasy LMP w godzinach 18:10-18:30 oraz GTE w godzinach 18:40-19:00. Wyścig rozpocznie się w sobotę punktualnie o godzinie 15:00 i zakończy równo po 24 godzinach w niedzielę 14 czerwca.

24H Le Mans Virtual będzie transmitowany na kanale YouTube, w mediach społecznościowych oraz na wielu kanałach telewizyjnych na całym świecie.