Znamy datę premiery bolidu Renault F1 na sezon 2020

Zespół Renault ogłosiło dziś datę prezentacji nowego samochodu na startujący w marcu kolejny sezon Mistrzostw Świata Formuły 1. Będzie to piąty rok obecności tej ekipy w F1, zbudowanej na fundamentach upadającego zespołu Lotus.

Wydarzenie to odbędzie się 12 lutego, dzień po premierze Ferrari, w L’Atelier Renault położonym na Polach Elizejskich w Paryżu.

Wracając do Formuły 1 jako zespół fabryczny, Renault zapowiedziało wdrożenie trzyletniego planu odbudowy, co skutkować miało włączeniem się do czynnej walki o wysokie lokaty, a nawet miejsca na podium. Niestety koncepcja ta od początku zawierała w sobie wiele mankamentów, a dodatkową zmorą francuskiej ekipy były awaryjne jednostki napędowe. Nie pomogło im nawet zatrudnienie Daniela Ricciardo, jednego z najbardziej utalentowanych kierowców w obecnej stawce.

Jeszcze przed zakończeniem sezonu 2019, najgorszego od czasu powrotu do Formuły 1, z Renault odszedł wieloletni dyrektor techniczny Nick Chester. Jednak w najbliższym czasie szeregi zespołu uzupełni doświadczony Pat Fry oraz współpracujący do niedawna z ekipą Williams, nowy szef aerodynamiki Dirk de Beer. Szef zespołu Cyril Abiteboul zapewnia także, że Renault staje się coraz silniejsze, a szeroko pojęte zmiany regulaminowe wchodzące w życie w 2021 roku, znacznie pomogą mu w przybliżeniu się do celu, jakim jest powrót na podium w wyścigu.

Kierowcami podstawowymi w Renault na sezon 2020 będą Daniel Ricciardo i powracający do kokpitu po rocznej przerwie Esteban Ocon.