Znamy pełną stawkę wyścigu 24H Le Mans Virtual. Na starcie aż pięciu polaków

24H Le Mans Virtual

W ostatnich dniach ogłoszona została oficjalna lista startowa zespołów, które już 13 czerwca wystartują w wirtualnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Wydarzenie to zyskało na tyle dużą popularność, że na starcie zobaczymy najbardziej doświadczonych kierowców wyścigowych oraz zawodników simracingowych z całego świata. Podczas rywalizacji zobaczymy także pięciu polaków.

Od samego początku głównym celem organizatorów było skompletowanie zespołów, które składałyby się zarówno z profesjonalnych kierowców wyścigowych, jak i najlepszych zawodników z dziedziny e-sportu. Dzięki temu w doskonały sposób połączyli ze sobą świat realny z wirtualnym ściganiem. Zapewni to wszystkim niezwykle wyczekiwane i interesujące widowisko, które ożywi świat motorsportu w dobie ograniczeń spowodowanych koronawirusem.

Wśród zgłoszeń znajdziemy między innymi aktualnych kierowców Formuły 1, jak Charlesa Leclerca, Maxa Verstappena, Lando Norrisa, Pierre'a Gasly'ego i Antonio Giovanazziego oraz byłych mistrzów świata Fernando Alonso i Jensona Buttona. Będą oni rywalizowali wraz ze zwycięzcami Indy 500, Juanem Pablo Montoyą i Simonem Pagenaudem.

Do wyścigu włączą się też kierowcy Formuły 2 - Jack Aitken i Louis Deletraz. Na starcie zobaczymy również w całości kobiecy zespół Richard Mille reprezentowany przez Tatiane Calderon, Katherine Legge, Sophie Floersch oraz Emily Jones. Kolejną kobietą ścigającą się w wirtualnym Le Mans będzie mistrzyni W Series z 2019 roku Jamie Chadwick, która poprowadzi Astona Martina Vantage GTE należącego do Mahle Racing Team.

Wśród zespołów regularnie startujących w Długodystansowych Mistrzostwach Świata zobaczymy takie konstrukcje jak Aston Martin, Corvette, Ferrari, Porsche i Toyota, w których wystartują m.in. Sebastian Buemi, Brendon Hartley, Jose Maria Lopez, Andre Lotterer, Neel Jani, Nick Tandy, Miguel Molina, Darren Turner, Jan Magnussen oraz wielu innych niezwykle doświadczonych kierowców z wiodących zespołów kategorii LMP i GTE.

Warto dodać również tak legendarne nazwiska jak Rubens Barrichello, Giancarlo Fisichella, Pietro Fittipaldi, Felipe Massa, Olivier Panis, Felix Rosenqvist, Stoffel Vandoorne i Jean-Eric Vergne.

Zawodnicy ze świata e-sportu to m.in. Greger Huttu, Rudy Van Buren, David Tonizza, Joshua Rogers i Jimmy Broadbent.

Ogromnym sukcesem jest także zakwalifikowanie się niezwykle utytułowanych kierowców simracingowych z Polski. Są nimi Nikodem Wiśniewski oraz Kuba Brzeziński reprezentujący w 24h Le Mans Virtual barwy zespołu Rebellion i Williams eSports.

"Przygotowania idą pełna parą. Wraz z innymi kierowcami ustawiamy samochód, analizujemy telemetrię. Można powiedzieć, że teraz przez najbliższe dwa tygodnie jesteśmy inżynierami wyścigowymi" - powiedział Nikodem Wiśniewski. "Wielkim wyzwaniem jest stworzenie dobrego balansu samochodu w parze z szybkością. W dodatku musimy dogodzić wszystkim czterem kierowcom, więc czasami musimy iść na kompromis."

"Stawka w tym wyścigu będzie niezwykła, można by tylko wymieniać nazwiska. Na pewno czuje się zaszczycony móc reprezentować barwy Rebelliona i mojego zespołu Williams Esports."

_"Wraz z Kubą przejechaliśmy już wiele długodystansowych wyścigów, więc mamy potrzebne zaplecze, aby sięgnąć po zwycięstwo. Będzie to bardzo trudne, ale lubię takie wyzwania.” – wyjaśnił.

Kuba Brzeziński, doda: "Williams posiada mocny skład w rFactorze 2, więc prowadzili rozmowy z kilkoma różnymi zespołami, a Rebellion wydawał się mieć najlepszy pod względem obycia się z simracingiem ich kierowców."

"Zawody są dosyć nietypowe, bo w każdym zespole jedzie dwóch simracerów i dwóch prawdziwych kierowców, więc kluczem do sukcesu będzie jak najlepsze przygotowanie się tych drugich."

"W naszym samochodzie obok mnie i Nikodema pojadą Louis Delatraz i Raffaele Marciello. Obaj Panowie nie mają doświadczenia w rFactorze, ale są obyci z simracingiem. Po pierwszych treningach tempo wszystkich kierowców wydaje się obiecujące, także teraz trzeba liczyć na trochę szczęścia i mam nadzieję, że powalczymy o zwycięstwo."

Prócz Nikodema Wiśniewskiego i Kuby Brzezińskiego na starcie wirtualnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans zobaczymy także Dawida Mroczka, która wystartuje w zespole Rebellion Williams Esport, z Gustavo Menezesem, Bruno Senną i Petarem Brijakiem oraz Tomasza Poradzisza, który będzie reprezentował barwy Veloce Esports 2 wraz z Normanem Nato, Stoffelem Vandoornem i Eamonnem Murphym.

Polskiego zawodnika simracingowego nie zabraknie także w klasie GTE. Wraz z zespołem Team Project 1 #57 wystartuje Zbigniew Siara, który kokpit Porsche 911 RSR będzie dzielił z Felipe Fragą, Matteo Cairolim oraz Timem Nuendorfem.

Bez wątpienia czeka nas niezwykle emocjonujący wyścig, w którym nasi reprezentanci mają realne szanse na zwycięstwo. Wyścig 24h Le Mans Virtual będzie transmitowany w rozmaitych mediach społecznościowych oraz na wielu kanałach telewizyjnych na całym świecie.