Znana data premiery EA SPORTS F1 23. Na graczy czeka wiele nowości i usprawnień

EA SPORTS F1 23 / © EA Sports

Firma Electronic Arts ogłosiła, że premiera EA SPORTS F1 23, czyli najnowszej odsłony oficjalnej gry Mistrzostw Świata Formuły 1 odbędzie się 16 czerwca.

Tradycyjnie już gra dostępna będzie na wszystkich najpopularniejszych platformach: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One oraz PC za pośrednictwem EA App, Epic Games Store i Steam. Na okładce standardowej wersji znajdą się Lewis Hamilton, Charles Leclerc i Lando Norris.

Nieco wcześniej, bo już 13 czerwca, zostanie wydana ekskluzywna wersja cyfrowa Champions Edition, na okładce której znajdzie się Max Verstappen. Dwukrotny mistrz świata rozpoczął bowiem współpracę z firmą EA Sports.

Powrót trybu fabularnego

Po krótkiej przerwie do gry powróci tryb fabularny Braking Point, znany z edycji 2021. W nowym rozdziale gracze śledzić będą karierę młodego kierowcy Aidena Jacksona oraz głównego bohatera Devona Butlera, którzy staną się kolegami z zespołu Konnersport Racing Team. Ta początkująca organizacja ma nadzieję na odniesienie sukcesu w obecnej Formule 1.

Dodanych zostanie wiele nowych postaci i powstaną świeże rywalizacje. Na bohaterów, którzy chcą wspiąć się na wyższy poziom, czekać będą liczne pułapki i zwroty akcji.

„Powrót Braking Point pozwala graczom zanurzyć się w wyścigowej historii, która zapewnia unikalne spojrzenie na świat F1 wraz z autentycznymi cechami wyścigów, które nasi gracze znają i kochają” – powiedział Lee Mather, Senior Creative Director w Codemasters.

Tryb ten może być więc wielką gratką dla fanów serii, którzy być może szukają czegoś innego niż tylko samego ścigania się w ramach mistrzostw świata.

Sporo nowości

Gracze będą na pewno zadowoleni, że w nowej edycji pojawią się dwa nowe tory: Losail International Circuit oraz Las Vegas Strip Circuit, który dopiero co zadebiutuje w kalendarzu Formuły 1. Ponadto w grze dostępne będą również trzy obiekty z przeszłości: Shanghai International Circuit, Circuit Paul Ricard oraz Autódromo Internacional do Algarve.

W końcu, po wielu latach oczekiwań, pojawi się też czerwona flaga. Tym samym wyścigi staną się bardziej realistyczne i dodadzą kolejny element strategiczny.

Na potrzeby fanów dodana została również opcja przejechania 35% dystansu Grand Prix. Jest to tym samym kompromis pomiędzy dostępnymi dotychczas 25% oraz połową wyścigu.

Usprawniony model jazdy

Poprzednia edycja gry krytykowana była m.in. za problematyczną trakcję, która zdecydowanie odbierała przyjemność. Tym razem EA Sports zapowiada, że problem ten został poprawiony i zachowanie samochodu powinno być zdecydowanie bardziej przewidywalne.

Producent podkreśla, że usprawniono fizykę jazdy, która pozwoli zachować lepszą trakcję podczas hamowania, przyspieszania i pokonywania zakrętów. Uwzględniono bowiem rzeczywiste parametry Formuły 1, które udostępniły zespoły.

Zadowoleni powinni być szczególnie gracze, którzy korzystają z padów. Wszystkie poprawki wraz z technologią Precision Drive pozwolą im uzyskać większą kontrolę nad samochodem, a tym samym zwiększą ich pewność siebie.

„Nasze bliskie relacje z zespołami pozwoliły nam m.in. na dopracowanie modelu prowadzenia, dodanie większego realizmu do gry na padzie oraz na wdrożenie nowego systemu kodowania kolorów stosowanego w produkcjach filmowych i telewizyjnych, który tworzy bardziej rzeczywiste doświadczenia” – stwierdził Lee Mather.

Image: © EA Sports