Zwycięstwo głównym celem Valtteriego Bottasa

Valtteri Bottas i Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

W najlepszy możliwy sposób dla siebie uczcił Valtteri Bottas podpisanie nowego kontraktu z zespołem Mercedes. Fin w sesji kwalifikacyjnej do Grand Prix 70-lecia odnotował najlepszy czas, wyprzedzając swojego partnera z zespołu i drugiego najszybszego kierowcę o 0.063 sekundy.

"To wspaniałe uczucie. Uwielbiam kwalifikacje, zwłaszcza gdy wszystko idzie dobrze" - powiedział Valtteri Bottas.

"To niesamowite, kiedy startujesz z pole position i możesz dać z siebie oraz samochodu wszystko. Byliśmy w stanie znaleźć więcej w ustawieniach i jestem zadowolony z postępów jakie poczyniliśmy. Jestem dumny, że mogę prowadzić tak niesamowity bolid, jest taki szybki."

Po niezwykle niefortunnym minionym weekendzie na Silverstone, gdzie Bottas z powodu problemu z rozerwaną oponą spadł z drugiej na jedenastą lokatę, tym razem jego ekipa poczyniła spore postępy, aby samochód mógł sprawować się idealnie podczas tego Grand Prix, rozgrywanego na tym samym torze.

"Od ostatniego weekendu pracowaliśmy niemal nad wszystkim, co tylko byliśmy w stanie ulepszyć w samochodzie. Udało nam się podążyć we właściwym kierunku" - przyznał zadowolony Bottas.

"Gdy startujesz z pole position, twoim jedynym celem jest zwycięstwo w wyścigu i oczywiście mam dobry punkt wyjścia."

"Myślę, że dysponujemy dobrym tempem wyścigowym, więc spróbuję wystartować jak najlepiej, jak w ubiegłym tygodniu."

Dla Valtteriego Bottasa było to trzynaste pole position w karierze Formuły 1. Fin będzie miał spore szanse, aby powalczyć o dziewiąte zwycięstwo w sporcie. W tym roku tryumfował jak dotąd raz, podczas inaugurującego wyścigu w Austrii.

W klasyfikacji generalnej kierowca Mercedesa plasuje się obecnie na drugiej pozycji i do Lewisa Hamiltona traci 30 punktów.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images