Na tę produkcję z niecierpliwością czekają nie tylko wielbiciele fabularyzowanych opowieści biograficznych, ale również ci, którym brakowało szczerej do bólu historii życia Enzo Ferrariego przeniesionej na duży ekran. Dla nich mamy niespodziankę prosto z filmowego planu!

Realizacji filmu podjął się wybitny reżyser i scenarzysta Michael Mann. W obsadzie znaleźli się popularni i cenieni aktorzy. Na szczęście na efekty ich współpracy na planie zdjęciowym nie będziemy musieli długo czekać. „Ferrari” trafi bowiem do polskich kin już w tym roku!

Dla tych, którzy jednak nie mogą doczekać się premiery „Ferrari”, mamy nie lada gratkę – pierwsze zdjęcie z planu tej superprodukcji! Podziwiając je, warto zwrócić uwagę, z jaką pieczołowitością dopracowano w detalach stylizację Adama Drivera, który wciela się w tytułowego bohatera.

Adam Driver - Ferrari / © Eros Hoagland / Monolith Films
Adam Driver - Ferrari / © Eros Hoagland / Monolith Films

Adam Driver jako Enzo w „Ferrari”

Nie jest żadną tajemnicą, że twórcy „Ferrari” długo głowili się nad tym, kogo obsadzić w roli założyciela najbardziej rozpoznawalnej na całym świecie marki aut. Który z aktorów poradziłby sobie z tym piekielnie trudnym wyzwaniem aktorskim? Ostatecznie wybór padł na Adama Drivera.

„Gdy się o tym dowiedziałem, byłem szczęśliwy i podekscytowany. Dzięki szansie, którą dostałem od producentów filmu, miałem okazję pracować z Michaelem Mannem, a także z takimi gwiazdami, jak Penelope Cruz, która gra moją żonę, Patrickiem Dempsey’em i Jackiem O’Donnellem. To było ogromne przeżycie” – przyznał Adam Driver w jednym z wywiadów.

Adam Driver dodał też, że główna rola w „Ferrari” to jedno z największych wyzwań aktorskich w jego dotychczasowej karierze.

Adam Driver - Ferrari / © Eros Hoagland / Monolith Films
Adam Driver - Ferrari / © Eros Hoagland / Monolith Films

Kolejne wyróżnienie dla „Ferrari”, najnowszego filmu Michaela Manna z Adamem Driverem w roli głównej.

Od wielu miesięcy filmowa biografia legendarnego kierowcy wyścigowego Enzo Ferrariego budzi ogromne emocje. Wielbiciele założyciela najbardziej rozpoznawalnej marki aut na świecie nie mogą się już doczekać dnia, gdy superprodukcja „Ferrari” trafi do polskich kin. Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to pod koniec 2023 roku.

Tymczasem już 13 października br., na zakończenie tegorocznego 61. New York Film Festival, widzowie będą mieli okazję zobaczyć najnowsze dzieło Michaela Manna. Jak przypomniał „Variety”, film, do którego zdjęcia powstały, m.in. we włoskiej Modenie, rodzinnym mieście Ferrariego, miał swoją światową premierę już w sierpniu, w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i już mówi się, że Adam Driver to poważny kandydat do przyszłorocznego Oscara za rolę pierwszoplanową.

Kulisy realizacji biografii „Ferrari”

Najnowszy film Michaela Manna przedstawia życie włoskiego przedsiębiorcy i byłego zawodnika Formuły 1.

„Michael Mann nakręcił wiele niezwykłych filmów, ale prawdopodobnie nigdy nie był aż tak ekscytujący i poruszający jak „Ferrari” – powiedział Dennis Lim, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku. „Dla mnie to wyczyn z pogranicza filmowej wirtuozerii. To też bardzo osobisty film. Jesteśmy zaszczyceni, mogąc go wyemitować na zakończenie nowojorskiego festiwalu. Z pewnością będzie to niezapomniana noc” – dodał.

O czym jest „Ferrari”?

Bohaterem biografii jest Enzo Ferrari (w tej roli Adam Driver), były kierowca rajdowy, który znajduje się w najtrudniejszym momencie swojego życia. Firma, którą od dziesięciu lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą (Penelope Cruz) stoi u progu bankructwa. Ale to nie koniec problemów.

Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

Adam Driver - Ferrari / © Eros Hoagland / Monolith Films
Adam Driver - Ferrari / © Eros Hoagland / Monolith Films

O FILMIE:

„Ferrari” wyreżyserował Michael Mann („Gorączka”, „Informator”, „Miami Vice”, „Ostatni Mohikanin”, „Zakładnik”, „Wrogowie publiczni”).

W biografii wystąpili, m. in.: Adam Driver („Dom Gucci”, „Paterson”, „Historia małżeńska”, „Ostatni pojedynek”, „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, „Truposze nie umierają”), Shailene Woodley („Gwiazd naszych wina”, „Niezgodna”, „Wielkie kłamstewka”, „43 dni nadziei”, „Spadkobiercy”), Penelope Cruz („Vicky Cristina Barcelona” - OSCAR, „Ból i blask”, „Vanilla Sky”, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Morderstwo w Orient Expressie”), Patrick Dempsey („Zaczarowana”, „Transformers 3”, „Chirurdzy”, „Bridget Jones 3”).

Zwiastun:

 

Film w kinach w 2023 roku.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Źródło: Monolith Films