W przyszłorocznej kampanii wyścigowej Tsunoda rozpocznie swój czwarty rok startów w Formule 1 w AlphaTauri, co według ekipy, zawdzięcza swojemu „niewątpliwemu naturalnemu talentowi i ciągłemu doskonaleniu”.

Yuki Tsunoda - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Yuki Tsunoda - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ogłosić, iż zostanę w Scuderii AlphaTauri w sezonie 2024 Formuły 1”– powiedział Yuki Tsunoda.

„Nie mogę się doczekać dalszej walki i współpracy z zespołem oraz Danielem. Oczywiście będę naciskał tak bardzo, jak to możliwe przez resztę sezonu i później, aby rozwijać się jako kierowca”.

„Jestem wdzięczny Red Bullowi oraz Hondzie za dalsze wsparcie i wiarę w mnie, a także jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny za kontynuację partnerstwa”.

Daniel Ricciardo - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Daniel Ricciardo - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Daniel Ricciardo tymczasem powrócił do Formuły 1 dość niespodziewanie i od Grand Prix Węgier zastąpił Nyck de Vriesa, który nie osiągał zadowalających wyników.

Australijczyk obecnie nie startuje w F1 z powodu kontuzji i złamania kości śródręcza podczas Grand Prix Holandii. Oczekuje się, że Ricciardo powróci do kokpitu bolidu na torze Circuit of the Americas w przyszłym miesiącu.

„Jestem podekscytowany możliwością ponownej jazdy z Yukim w przyszłym roku i kontynuowania podróży ze Scuderią AlphaTauri” – przyznał Daniel Ricciardo.

„Biorąc pod uwagę dotychczasowe postępy i plany na przyszłość, jest to ekscytujący czas dla zespołu. Przed nami dużo pracy, ale zmierzamy we właściwym kierunku i jest na co czekać. Dawać rok 2024!”

Szef zespołu AlpaTauri, Franz Tost, który odejdzie na emeryturę po zakończeniu trwającej kampanii, powiedział, że decyzja ekipy w sprawie kontynuacji współpracy z Tsunodą i Ricciardo jest uzasadniona potrzebą ciągłości, która dla składu Formuły 1 jest bardzo ważna.

„W przyszłym roku przepisy techniczne pozostaną w dużej mierze niezmienione, dlatego logiczne było zapewnienie ciągłości również w składzie naszych kierowców” – podkreślił Tost.

„Jestem bardzo zadowolony z rozwoju, jakim Yuki wykazał się w ciągu ostatnich dwóch i pół roku w naszym zespole, a dzięki wspaniałemu doświadczeniu Daniela w wygrywaniu wyścigów, będziemy mieli jedną z najbardziej konkurencyjnych par zawodników w stawce w 2024 roku”.

„Peter (Bayer) i Laurent (Mekies) będą stanowić świetny duet, który pomoże rozpocząć nowy sezon we właściwym kierunku”.

„Jeśli chodzi o Liama, który do tej pory zaimponował wszystkim w swoich wyścigach, z pewnością pomoże ekipie w jego roli trzeciego kierowcy w rozwoju i jestem pewien, że wkrótce wejdzie do stawki Formuły 1”.

Liam Lawson - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Liam Lawson - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool