Pierwszy trening na ulicznym torze w Las Vegas trwał zaledwie osiem minut, po czym został zawieszony i ostatecznie odwołany, po tym, jak Carlos Sainz oraz Esteban Ocon uderzyli w poluzowane studzienki, poważnie uszkadzając swoje samochody.

Druga sesja została opóźniona o dwie i pół godziny i trwała aż 90 minut, jednak bez udziału kibiców na trybunach, których poproszono o opuszczenie obiektu ze względu na problemy logistyczne, które mogłyby pojawić się po zakończeniu przygotowań.

Rene Wilm, dyrektor generalny Las Vegas Grand Prix oraz Stefano Domenicali, szef Formuły 1 wydali wspólne oświadczenie, w którym wyjaśnili całą sytuację, jednak powstrzymali się od jakichkolwiek przeprosin za całą zaistniałą sytuację.

Oświadczenie:

„Naszym najwyższym priorytetem w Formule 1 jest bezpieczeństwo naszych kierowców, pracowników i fanów. Odpowiedzialność za nadzór nad wydarzeniem Formuły 1 spoczywa na F1 jako posiadaczu praw komercyjnych sportu, FIA jako organu regulacyjnego i lokalnym promotorze, w tym przypadku Las Vegas Grand Prix. Jest to ważne dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z wyścigami” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

„ Zeszłej nocy, około dziewięć minut po rozpoczęciu pierwszej sesji treningowej, pękła pokrywa na prostej Las Vegas Boulevard. W tym czasie FIA, która jest odpowiedzialna za bezpieczne przeprowadzanie wyścigów na torze, przerwała sesję, abyśmy mogli przyjrzeć się pękniętej pokrywie i sprawdzić tor. Zdarzało się to czasami na innych obiektach podczas innych wyścigów na całym świecie”.

„Krok zapobiegawczy, polegający na zdjęciu wszystkich pokryw na całym torze i wypełnieniu ich piachem oraz asfaltem został podjęty. Cały proces, od ustalenia problemu do naprawy trwał około pięć godzin. Decyzja o takim rozwiązaniu została podjęta m.in. z dużej ostrożności, ponieważ bezpieczeństwo kierowców, sędziów przy torowych, oficjeli oraz naszych kibiców jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. Dziękujemy wykonawcom, którzy sprawnie pracowali nad szybkim rozwiązaniem sytuacji”.

„W rezultacie pierwszy trening zakończył się wcześniej. Kontynuowaliśmy drugą sesję, która rozpoczęła się o 2:30 czasu lokalnego i trwała przez 90 minut”.

„Decyzja o zorganizowaniu drugiego treningu o godzinie 2:30 czas pacyficznego została poparta przez wszystkie strony, aby zapewnić uczciwość sportową pozostałej części imprezy”.

„Chcielibyśmy podziękować kierowcom, mechanikom i całemu zespołowi za cierpliwość i zaangażowanie wczoraj wieczorem, aby upewnić się, że sesja przebiegnie pomyślnie”.

„Teraz przejdźmy do fanów”.

„Opóźnienie rozpoczęcia drugiej sesji, które trwało od północy do 2:30 czasu PT stworzyło ryzyko dla naszych pracowników i fanów. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu stref kibiców znajdujących się pod kontrolę LVGP o godzinie 1:30 i odesłaliśmy ich do domów”.

„Wyjaśnijmy, dlaczego”.

„Po pierwsze, martwiliśmy się o naszych oficjeli ds. bezpieczeństwa publicznego i ochrony, którzy byli na służbie przez długi czas i którzy zostali poproszeni o pracę przez następne trzy noce. Dziękujemy departamentowi policji, departamentowi robót publicznych i innym służbom bezpieczeństwa publicznego za niesamowite wsparcie podczas wydarzenia, a także po otwarciu toru wcześnie rano”.

„Po drugie, martwiliśmy się o naszych pracowników transportu, którzy są odpowiedzialni za kierowanie naszymi pojazdami odwożącymi fanów do hoteli. Zgodnie z prawem federalnym przekraczali limit czasu, podczas którego mogli bezpiecznie prowadzić pojazdy”.

„Wreszcie, nasz personel potrzebował czasu na posprzątanie i uzupełnienie zapasów w miejscach dla gości, aby mięć pewność, że w nadchodzących dniach doświadczenia fanów będą optymalne dla wszystkich”.

„Wiemy, że było to rozczarowujące. Mamy nadzieję, że nasi fani zrozumieją, na podstawie tego wyjaśnienia, iż musieliśmy zrównoważyć wiele spraw, w tym bezpieczeństwo wszystkich uczestników i doświadczeń fanów przez cały weekend wyścigowy”.

„Wszyscy byliśmy na wydarzeniach, takich jak koncerty, mecze, a nawet inne wyścigi Formuły 1, które były odwoływane z powodów takich jak pogoda lub problemy techniczne. To się zdarza i mamy nadzieję, że ludzie to zrozumieją”.

„Jak więc zajmiemy się tym dziś wieczorem?”

„Pracowaliśmy przez noc, aby dostosować nasze plany kadrowe w zakresie bezpieczeństwa, transportu i gościnności, zapewniając, że możemy funkcjonować i zapewnić fanom najlepsze możliwe doświadczenia”.

„Jesteśmy podekscytowani dzisiejszą rywalizacją i dziękujemy całemu naszemu zespołowi oraz fanom za wsparcie. Wiemy, że będzie to wspaniałe wydarzenie. W takim razie wróćmy do wyścigów”.