„Jesteśmy podekscytowani, że nasz nowy zespół Andretti Cadillac F1 będzie napędzany jednostką GM” – powiedział Prezes GM, Mark Reuss. „Dzięki naszej głębokiej wiedzy inżynierskiej i wyścigowej, jesteśmy pewni, że opracujemy odnoszącą sukces jednostkę napędową dla tej serii i sprawimy, że Andretti Cadillac stanie się prawdziwym zespołem roboczym”.

„Będziemy rywalizować z najlepszymi, na najwyższym poziomie, z pasją i uczciwością, co pomoże podnieść poziom sportu na całym świecie”.

W zeszłym miesiącu FIA zatwierdziło wniosek Andrettiego o wyrażenie zainteresowania udziałem zespołu Andretti Cadillac w Mistrzostwach Świata Formuły 1.

„Prace GM i testowanie technologii prototypowej już trwają” – czytamy w komunikacie General Motors. „Zaprojektowanie jednostki napędowej dla Formuły 1 poszerzy wiedzę specjalistyczną GM w takich obszarach jak elektryfikacja, technologia hybrydowa, paliwa zrównoważone, wysokowydajne silniki spalinowe, zaawansowane sterowanie i systemy oprogramowania”.

„Od ponad stulecia wyścigi stanowią dla firm GM i Cadillac poligon doświadczalny od transferu wiedzy i technologii pomiędzy samochodami wyścigowymi a pojazdami produkcyjnymi. Oferta osiągów Cadillaca serii V, świętująca swoje dwudzieste urodziny, płynnie łączy wiedzę zdobytą na torze z drogą”.

Cadillac, który cieszy się długą historią w wyścigach, opracował niedawno układ napędowy 5,5 litra DOHC V-8, który jest używany w seriach IMSA i WEC. Dzięki temu układowi napędowemu Cadillac Racing zapewnił sobie miejsce na podium w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i zdobył najwyższe wyróżnienia w inauguracyjnym sezonie IMSA Grand Touring Prototype.