W ostatnich latach obiekt Spa-Francorchamps przeszedł znaczący rozwój infrastruktury, który objął zwiększenie pojemności toru o dziesięć tysięcy miejsc, poprzez dodanie dwóch nowych trybun, a także zaoferowanie fanom szerszej gamy rozrywek przez cały weekend.

Kultowa pętla ma bogatą historię w Formule 1 i jest uwielbiana przez kierowców ze względu na mieszankę długich prostych i wymagających, bardzo szybkich zakrętów, które wykorzystują bolidy F1 w ich pełnej krasie. Spa-Francorchamps, który rozciąga się na długości 7,004 km, jest najdłuższym obiektem w kalendarzu i był gospodarzem pięćdziesięciu sześciu Grand Prix od jego pierwszego wyścigu w 1950 roku.

„Spa jest synonimem Formuły 1, który był jednym z torów w naszym pierwszym sezonie i jest uwielbiany zarówno przez fanów, jak i kierowców, dlatego jestem zachwycony możliwością przedłużenia naszej współpracy z nimi do 2025 roku” – powiedział Stefano Domenicali.

„W ciągu ostatnich kilku lat organizator poczynił duże postępy, aby poprawić doświadczenia fanów i infrastrukturę, a wszystkie zainteresowane strony skupiają się na zapewnieniu bezpiecznych i ekscytujących wyścigów. Chciałbym podziękować promotorowi i rządowi Walonii za ich ciągłe wsparcie” – dodał szef Formuły 1.

Grand Prix Belgii / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Grand Prix Belgii / © Getty Images / Red Bull Content Pool