Wakacyjny sierpień za nami, a to oznacza powrót do rywalizacji najszybszej serii bolidów jednomiejscowych w Wielkiej Brytanii. Sezon GB3 Championship 2023 wkracza w decydującą fazę, a jedyny Polak w stawce, Tymek Kucharczyk, nie może się doczekać szóstej rundy sezonu.

Jej gospodarzem będzie tor Brands Hatch, zlokalizowany w Kent. W przeszłości była to arena zmagań Formuły 1 od lat 60. do połowy lat 80. Obiekt jest znany z wymagającego układu, a słynny zakręt numer jeden Paddock Hill Bend charakteryzuje się stromym zjazdem na długości zaledwie kilkudziesięciu metrów.

Mimo problemów z budżetem, które kierowca sygnalizował przed poprzednimi zawodami na Silverstone, Kucharczyk przygotowuje się do startu wspólnie ze swoim zespołem Douglas Motorsport. Aktualnie zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej trwającego sezonu.

„Nie mogę się już doczekać powrotu za kierownicę bolidu. Wakacje były bardzo fajne, ale głód ścigania jest już zbyt duży. Cieszę się, że wspólnie z Douglas Motorsport staniemy na polach startowych na torze Brands Hatch” – przyznał Tymek Kucharczyk.

„Nie byłoby to możliwe bez tych, którzy wsparli moją zbiórkę na Patronite, dlatego bardzo chciałbym im wszystkim bardzo podziękować! Również dziękuję moim sponsorom i partnerom PKN ORLEN, ORLEN Team, Kistenberg, Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz iteo, którzy mają duży wkład w moją karierę”.

„Zapowiada się interesujący weekend na ciekawym obiekcie, dlatego już teraz zapraszam do kibicowania w czasie transmisji!” – zapowiada kierowca Douglas Motorsport.

Runda 6, Brands Hatch (Godziny podane dla polskiej strefy czasowej):

Sobota, 9 września:

  • 10:00 Trening 1
  • 12:40 Kwalifikacje
  • 15:45 Wyścig 1

Niedziela, 10 września:

  • 13:05 Wyścig 2
  • 17:20 Wyścig 3

Transmisja z wyścigów

Wyścigi sezonu GB3 Championship są transmitowane na żywo na kanale YouTube operatora serii MSV: https://www.youtube.com/@msvcircuits

Źródło: Tymoteusz Kucharczyk