Po rozpoczęciu pierwszego segmentu czasówki jako pierwszy pomiarowe okrażąnie, na swoim domowym torze, rozpoczął Logan Sargeant, jednak przerwał swoją próbę. Po pierwszej serii przejazdów najlepszy czas zanotował Max Verstappen na poziomie 1:36.470, który został chwile później przebity przez Nico Hulkenberga. Wyniki wielu kierowców były zbliżone.

Drugą serię przejazdów otworzyły dwa mocne przejazdy kierowców Scuderii, którzy ustanowili najszybsze czasy. Duża ewolucja toru sprawiła jednak, że z ich czasami w stanie byli konkurować nawet kierowcy Haasa i AlphaTauri.

W Q1 po zaciętej walce do samego końca odpadli: Hulkenberg, Alonso, Albon, Stroll i Sargeant.
 Od początku drugiej sesji mocnym tempem pochwalił się Max Verstappen. Blisko za nim znaleźli się Oscar Piastri, obaj kierowcy Alpine i Sergio Perez, wszyscy w obrębie zaledwie dwóch dziesiątych sekundy. Kierowcy Ferrari ustanowili niekonkurencyjne czasy, jednak swoje okrążenia przejechali na używanych kompletach opon.

Swój drugi przejazd Sainz rozpoczął od rekordu pierwszego sektora, natomiast Leclerc drugiego i trzeciego sektora. Oboje ustanowili najlepsze czasy, jednak Leclerc pojechał aż 0.3 sekundy lepiej od zespołowego kolegi. Max Verstappen dojechał na metę z okrążeniem wolniejszym o 0.004 sekundy od Monakijczyka. Sergio Perez przeszedł do finalnego segmentu na dziesiątej pozycji z zapasem zaledwie 0.018. 
W Q2 odpadli: Tsunoda, Zhou, Bottas, Magnussen i wracający po przerwie Ricciardo. 
Jako pierwszy okrążenie pomiarowe rozpoczął panujący mistrz świata. Tuż za nim podążali Charles Leclerc i Lando Norris. Monakijczyk odebrał Maxowi rekord drugiego sektora, który dojechał na metę aż o 0.2 sekundy szybciej. Na trzeciej pozycji znalazł się Carlos Sainz, a blisko za nim obaj kierowcy McLarena.

Pierwszą serię przejazdów zakończyli zawodnicy ze stajni Mercedesa. George Russell przekroczył limity toru i nie miał zaliczonego przejazdu, jednak Lewis Hamilton zajął drugą pozycję ze stratą 0.05 sekundy do Leclerca.

Na trzy minuty przed końcem wszyscy kierowcy zaczęli wyjeżdżać na swoje decydujące przejazdy. Pierwszy linię startu przekroczył Monakijczyk. Goniący go Verstappen nie poprawił się w pierwszym sektorze. Leclerc poprawił się, jednak Max przebił go o 0.005 sekundy. Okrążenie Holendra zostało finalnie skreślone. Wyzwanie kierowcy Ferrari rzucili także zawodnicy Mercedesa, jednak nikt nie był w stanie poprawić jego czasu 1:34.723.

Z pierwszego rzędu wystartuje także Lando Norris. Za nimi w niedziele ustawią się Hamilton i Sainz. Trzeci rząd zajmą Russell i Max Verstappen. Siódma i ósma pozycja należy do Gasly’ego i Ocona, natomiast dziesiątkę zamykają Perez i Piastri.