Dzisiaj spełnia się kolejne marzenie Polaka. Kacper dołączył do Red Bull Junior Driver Program – oficjalnego programu rozwojowego młodych kierowców, który należy do aktualnych Mistrzów Świata Formuły 1. To ogromne wyróżnienie i wejście do grona najbardziej utalentowanych kierowców na globie.

„Dzisiaj mogę to powiedzieć oficjalnie: dołączam do Red Bull Junior Team! To dla mnie spełnienie marzeń” – powiedział Kacper Sztuka.

„Wejście do juniorskiego programu zespołu Formuły 1 jest zawsze ogromnym wyróżnieniem. Jednak reprezentowanie mistrzowskiej ekipy to osiągnięcie zupełnie nowego poziomu”.

„Jestem dumny i wdzięczny za możliwość dalszego rozwoju mojej kariery. To motywacja do jeszcze cięższej pracy oraz stawiania sobie poprzeczki jeszcze wyżej. Dam z siebie 100%, aby wykorzystać tę szansę! Trzymajcie mocno kciuki!” – dodał Sztuka.

Sztuka swoją przygodę z motorsportem rozpoczął w wieku zaledwie czterech lat. Sukcesy osiągnięte w kartingu otworzyły mu drogę do włoskiej Formuły 4. Miniony sezon był prawdziwym popisem Polaka w tej prestiżowej serii, w której w przeszłości ścigało się wielu zawodników występujących potem w Formule 1. Kierowca wspierany przez ORLEN miał kapitalną drugą część sezonu. Stawał na podium w dziewięciu kolejnych wyścigach, osiem z nich wygrał, a to pozwoliło mu na końcowy triumf w najbardziej konkurencyjnej regionalnej Formule 4.

Red Bull Junior Team to program rozwojowy dla młodych kierowców prowadzony przez Red Bulla, w celu zidentyfikowania potencjalnych przyszłych gwiazd Formuły 1. Takie wsparcie otrzymują tylko ci kierowcy, którzy mają niepodważalny talent do trwałej kariery w Królowej Motorsportu.

Źródło: Kacper Sztuka Racing