Poprzednia runda na torze Spa-Francorchamps była fantastyczna dla Tymka Kucharczyka. Pole position, dwa zwycięstwa w wyścigach i wspaniała pogoń w trzecim biegu sprawiła, że przed Polakiem teraz zupełnie nowe wyzwanie – pierwszy raz będzie bronił prowadzenia w klasyfikacji generalnej w juniorskiej serii wyścigowej.

Stanie się to na Hungaroringu, obiekcie wyjątkowym dla polskich kibiców. W najbliższy weekend stawka GB3 Championship po raz pierwszy ścigać się będzie na Węgrzech, dając tym samym kierowcom możliwość poznania kolejnego toru Grand Prix. Mimo że układ węgierskiej pętli nie sprzyja wyprzedzaniu w Formule 1, to w brytyjskiej F3 z pewnością będzie znacznie więcej emocji.

„Po wspaniałej rundzie na Spa nie mogłem się doczekać powrotu do ścigania” – przyznał Tymek Kucharczyk. „Najbliższe wyścigi na Hungaroringu to będzie podróż w nieznane dla całej stawki. Nikt tutaj nie mógł testować, więc czwartkowe i piątkowe sesje testowe są dla wszystkich pierwszą okazją do przejechania okrążeń”.

„Dla mnie to również debiut na tym obiekcie, który jest szczególnym miejscem dla polskich kibiców, ale również kierowców. Kręty układ szczególnie w drugim sektorze będzie wymagać dobrego balansu samochodu, a prędkość na prostej startowej znowu może mieć duże znaczenie w wyścigach. Oba te elementy mieliśmy dobrze wyważone na Silverstone i Spa, więc jestem dobrej myśli”.

„Celem na ten weekend jest utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej i wysokiej formy, jaką prezentujemy jako zespół Hitech Grand Prix od początku sezonu”.

„Dziękuję za wsparcie również firmie technologicznej iteo, a wszystkich zachęcam do kibicowania w czasie transmisji na żywo z wyścigów przez cały weekend” – zapowiedział Polak.

GB3 Championship Runda 4, Hungaroring:

Piątek, 21 czerwca:

  • 11:36 – Trening 1
  • 18:13 – Trening 2

Sobota, 22 czerwca:

  • 11:40 – Kwalifikacje
  • 18:10 – Wyścig 1

Niedziela, 23 czerwca:

  • 10:10 – Wyścig 2
  • 16:50 – Wyścig 3

Źródło: Tymoteusz Kucharczyk