Brytyjczyk przez wszystkie sesje kwalifikacyjne na torze imienia Gillesa Villeneuve'a udowadniał, że chce powalczyć o czołową lokatę startową, co potwierdził w finałowym starciu o pole position, wykręcając czas 1:12.000.

Bliski pobicia kierowcy Mercedesa był Max Verstappena, który od samego początku weekendu walczył z problemami w swojej konstrukcji. Lider klasyfikacji kierowców wspiął się jednak na wyżyny umiejętności i na ostatnim okrążeniu wykręcił identyczny czas, jak prowadzący Russell, co dało my ostatecznie drugie pole startowe.

Tuż za czołową dwójką znaleźli się kierowcy McLarena, również prezentujący wysokie tempo kwalifikacyjne. Trzeci wynik wywalczył Lando Norris, który wyznaczył tempo na poziomie 1:12.021, natomiast Oscar Piastri stracił do swojego zespołowego partnera jedynie 0.082 sekundy.

Na piątym miejscu uplasował się Daniel Ricciardo, notujący czas w postaci 1:12.178, co pozwoliło utrzymać za sobą Fernando Alonso (1:12.228), Lewisa Hamiltona (1:12.280) oraz Yukiego Tsunodę (1:12.414), który przed kwalifikacjami wraz z zespołem Visa Cash App RB potwierdził starty w sezonie 2025.

Pierwszą dziesiątkę zamknęli Lance Stroll z czasem 1:12.701 oraz Alexander Albon (1:12.796).

Choć walczyli do samego końca i wszystko wskazywało na to, że przynajmniej jeden kierowca Ferrari wywalczy awans do finałowej sesji kwalifikacyjnej, wszelkie wątpliwości rozwiał Alexander Albon. Taj rzutem na taśmę osiągnął czas w postaci 1:12.485, co dało mu awans do Q3 i sprawiło, że z rywalizacją o czołowe miejsca startowe do Grand Prix Kanady pożegnali się Charles Leclerc i Carlos Sainz.

Ostatecznie Monakijczyk z 1:12.691 wywalczył jedenaste miejsce, natomiast tuż za nim uplasował się Hiszpan, który do swojego zespołowego kolegi stracił jedynie 0.037 sekundy.

Na trzynastej lokacie kwalifikacje zakończył Logan Sargeant (1:12.736), za którym uplasowali się Kevin Magnussen (1:12.916) oraz Pierre Gasly (1:12.940).

Niespodziewanie na szesnastym miejscu czasówkę na torze imienia Gillesa Villeneuve'a zakończył Sergio Perez, który wykręcił czas na poziomie 1:13.326 i do piętnastego Pierre'a Gasly'ego stracił zaledwie 0.037 sekundy.

Tuż za Meksykaninem ostatecznie znalazł się Valtteri Bottas z wynikiem 1:13.366, Esteban Ocon (1:13.435), Nico Hulkenberg (1:13.978) oraz Zhou Guanyu (1:14.292), który zamknął stawkę dwudziestu kierowców, tracąc do najszybszego Maxa Verstappena prawie dwie sekundy.