Brytyjczyk był zadowolony po swoich pierwszych doświadczeniach z samochodem W15 w Bahrajnie, twierdząc, że to „dobry fundament” na nadchodzącą kampanię, choć jazdy zakończył dopiero na dwunastej lokacie ze stratą ponad dwóch i pół sekundy do najszybszego Verstappena.

Kierowca Mercedesa przejechał sto dwadzieścia jeden okrążeń, będąc jednym z dwóch zawodników (wraz z Maxem Verstappenem), którzy wzięli udział zarówno w porannej, jak i popołudniowej sesji.

Skład z Brackley rozpoczyna sezon z nadzieją na poprawę po trudnych dwóch latach, podczas których nie udało się im regularnie walczyć o zwycięstwa.

„Wspaniale było dzisiaj po raz pierwszy prowadzić W15 i nieco bardziej po naciskać. Od początku poczuliśmy, że mamy dobry fundament, od którego możemy zacząć” – powiedział George Russell po zakończonym pierwszym dniu testowym.

„Ukończyliśmy dziś wiele okrążeń i mamy mnóstwo danych do sprawdzenia. Zakończyliśmy dzień w dość dobrym miejscu i od tego możemy budować przez następne dwa dni. Będziemy skupiać się na jak największych przebiegach w celach edukacyjnych” – dodał na zakończenie kierowca Mercedesa.

W czwartek do bolidu zasiądzie Lewis Hamilton, natomiast w ostatni dzień testów zespół rozdzieli swoich kierowców – rano pojedzie Lewis, a po południu George.