Meksykanin do ekipy zarządzanej przez Christiana Hornera dołączył pod koniec 2020 roku i od tamtej pory cieszył się swoimi najbardziej udanymi sezonami, kończąc zeszłoroczną kampanię na drugiej lokacie tuż za swoim zespołowym partnerem.

Rok 2023 był dla ekipy Red Bull Racing również pierwszym sezonem, kiedy skład po raz pierwszy osiągnął dublet w klasyfikacji kierowców, wywalczając mistrzostw i wicemistrzostwo świata.

34-letni Checo ma na swoim koncie pięć zwycięstw, trzy pole position oraz dwadzieścia dziewięć miejsc na podium.

„Bardzo się cieszę, że mogę oddać moją przyszłość temu wspaniałemu zespołowi, jest to wyzwanie, jak żaden inny wyścig dla Red Bull Racing, zarówno na torze, jak i poza nim” – powiedział Sergio Perez.

„Cieszę się, że mogę tu zostać, aby kontynuować naszą wspólną podróż i przyczyniać się do wielkiej historii tego składu przez kolejne dwa lata”.

„Bycie częścią zespołu jest ogromnym wyzwaniem, co kocham. W tym roku mierzymy się z wielkim wyzwaniem i mam pełne zaufanie do całego zespołu, że przyszłość jest tutaj jasna i jestem podekscytowany, iż mogę być jej częścią”.

„Chcę podziękować wszystkim za pełne zaufanie, którym mnie obdarzyli, to dużo i chcę spłacić to doskonałymi wynikami na torze i poza nim. Myślę, że mamy wiele do zrobienia, mamy wspólnie wiele mistrzostw do wywalczenia”.

Christian Horner, szef zespołu Oracle Red Bull Racing, dodał:

„Teraz jest ważny czas na potwierdzenie naszego składu na sezon 2025 i bardzo się cieszymy, że możemy kontynuować współpracę z Checo”.

„Ciągłość i stabilność są ważne dla zespołu, a zarówno Checo, jak i Max są udanym i solidnym partnerstwem, które zapewniło naszemu zespołowi dwa czołowe miejsca w mistrzostwach”.

„Checo miał mocny start 2024 roku, z drugim miejscem w Bahrajnie, Arabii Saudyjskiej i Japonii, a następnie podium w Chinach. Kilka ostatnich wyścigów było trudne, ale jesteśmy pewni powrotu Checo do dobrej formy oraz osiągów, które tak często widzimy”.