Pętla o długości 5,8 kilometra składa się z osiemnastu zakrętów i jest bardzo ceniona wśród kierowców, a przedłużenie umowy było kluczowe dla Silverstone, ponieważ był to ostatni sezon w Formule 1, z racji wygaśnięcia kontraktu z końcem 2024 roku.

Wielka Brytania zawsze odgrywała kluczową rolę w Formule 1, a dziś jest domem dla siedmiu zespołów rywalizujących w Mistrzostwach Świata, z których wiele znajduje się zaledwie kilka kilometrów od obiektu. Siedziba Astona Marina znajduje się obok samego toru, a Mercedes znajduje się kilka minut drogi od miasta Brackley.

Baza Red Bulla w Milton Keynes również znajduje się w pobliżu, a takie ekipy jak Williams (Grove), Alpine (Enstone), McLaren (Woking), Haas (Banbury) i Visa Cash App RB (Bicester) mają swoją bazę główną na wyspach lub wspierające siedziby operacyjne.

W swojej historii F1 wniosła znaczący wkład w gospodarkę Wielkiej Brytanii, tworząc tysiące miejsc pracy i stymulując przemysł produkcyjny w kraju poprzez pionierskie projekty badawczo-rozwojowe.

„Z radością ogłaszam, że dzięki tej umowie Grand Prix Wielkiej Brytanii pozostanie w kalendarzu przez kolejne dziesięć lat” – przyznał Stefano Domenicali, szef Formuły 1.

„Silverstone to kultowe miejsce w sercu historii F1, które zbliża się do dziewiątej dekady, będąc gospodarzem Grand Prix, a impreza nadal przyciąga fanów z całego świata fantastycznymi wyścigami na torze i niesamowitymi wrażeniami fanów poza nim”.

„Chciałbym podziękować Peterowi Digby'emu i BRDC, a także Stuartowi Prinle'owi oraz całemu zespołowi Silverstone za ich ciężką pracę i poświęcenie, aby wnieść Grand Prix Wielkiej Brytanii na nowy poziom. Nie mogę się doczekać ścisłej współpracy”.

Stuart Pringle, dyrektor generalny toru Silverstone, dodał: „To długoterminowe zaangażowanie odzwierciedla znaczenie Grand Prix Wielkiej Brytanii dla Formuły 1 i uznanie naszej zdolności do zapewnienia światowej klasy wrażeń brytyjskim fanom, którzy należą do najbardziej entuzjastycznych i kompetentnych na świecie”.

„Doping dla zespołów, a w szczególności dla brytyjskich kierowców na starcie, sprawiają, że atmosfera na Silverstone jest wyjątkowa i nie mogę się doczekać, aż wykorzystam tę pasję do naszego sportu i przeniosę wydarzenie na wyższy poziom w nadchodzącej dekadzie”.

W tym roku rywalizacja o Grand Prix Wielkiej Brytanii po raz kolejny odbędzie się latem, a zespoły i kierowcy odwiedzą Silverstone w dniach 4-7 lipca.