Tymek udowodnił w minionych sezonach, że przesiadka z kartingu do samochodów jednomiejscowych nie sprawiła mu żadnych problemów. W 2022 roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej hiszpańskiej Formuły 4, a w poprzednim regularnie punktował i dwa razy stawał na podium wyścigów GB3 Championship.

Nowe możliwości rozwoju

Polak będzie kontynuował starty w najważniejszej serii juniorskiej w Wielkiej Brytanii. Kucharczyk podpisał kontrakt z Hitech GP, który chce odzyskać mistrzowski tytuł w sezonie 2024. Ponadto umowa zawodnika z zespołem przewiduje wieloletnią współpracę, która daje olbrzymie możliwości rozwoju w przyszłości, w tym starty FIA Formula 3 Championship i FIA Formula 2 Championship.

„Tymek w ostatnich dwóch latach wielokrotnie udowadniał swój talent i prędkość. Dlatego nie możemy się doczekać pierwszej rundy GB3 Championship 2024 i nie mamy wątpliwości, że wspólnie będziemy osiągać wspaniałe wyniki w nadchodzącym sezonie” – powiedział Phil Blow, menadżer zespołu Hitech Pulse Eight’s GB3.

Tymek Kucharczyk dodał: „Jestem podekscytowany ogłoszeniem współpracy z Hitech GP. To czołowy zespół GB3 Championship, który zawsze walczy o najwyższe cele nie tylko w tej serii. Możliwość ścigania się dla tak utytułowanego zespołu to duża dawka motywacji dla mnie. Zebrałem cenne doświadczenie w zeszłym roku i mam nadzieję, że to pozwoli walczyć o mistrzowski tytuł w sezonie 2024”_.

„Chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i umożliwiają rozpoczęcie tego kolejnego, ważnego etapu w mojej karierze oraz Patronom, którzy pomogli mi dokończyć poprzedni sezon. Trzymajcie mocno kciuki i śledźcie moje zmagania w GB3”.

GB3 Championship

Mistrzostwa GB3 to jedna z najważniejszych serii samochodów jednomiejscowych, rozgrywana na najsłynniejszych torach Wielkiej Brytanii i innych krajach Europy. Sezon 2024 będzie składać się z ośmiu rund, w czasie których zostaną rozegrane dwadzieścia cztery wyścigi.

Hitech GP

Od ponad dekady Hitech GP jest czołowym zespołem w seriach juniorskich FIA Formula 2, FIA Formula 3, GB3 i Formula 4. Do dziś wychowali ponad trzydziestu kierowców, którzy rywalizują w najważniejszych zawodach w świecie motorsportu, a wśród nich są m.in. George Russell, Liam Lawson, António Félix da Costa, Luke Browning i wielu innych.

Kalendarz GB3 Championship 2024:

  • 30 marca - 1 kwietnia – Oulton Park
  • 27-28 kwietnia – Silverstone
  • 1-2 czerwca – Spa-Francorchamps
  • 22-23 czerwca – Hungaroring
  • 13-14 lipca – Zandvoort
  • 27-28 lipca – Silverstone
  • 7-8 września – Donington Park
  • 28-29 września – Brands Hatch

Źródło: Tymek Kucharczyk