Po swoim debiutanckiej kampanii w Williamsie, w którym 22-latek stał się pierwszym amerykańskim kierowcą, który od trzydziestu lat zdobył punkty w Formule 1, Sargeant pokazał umiejętności do osiągania dobrych wyników, opierając się na tych podstawach wyścig po wyścigu.

Najlepszym osiągnięciem Amerykanina podczas jego debiutu była dziesiąta lokata podczas starcia o Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze w Austrin, natomiast dwukrotnie był bardzo bliski zdobycia kolejnych punktów – w Wielkiej Brytanii oraz w Brazylii, gdzie dojeżdżał do mety na jedenastym miejscu.

„Williams Racing z niecierpliwością oczekuje na wykorzystanie pozytywnej dynamiki obecnego sezonu, w którym zajął siódme miejsce w Mistrzostwach Świata Konstruktorów Formuły 1, i jest przekonany, że połączenie surowych umiejętności Sargeanta z doświadczeniem Alexa Albona doprowadzi do udanej kampanii 2024” – czytamy w komunikacje ekipy.

„Rozszerzona współpraca z Loganem podkreśla zaangażowanie zespołu Williams Racing w pielęgnowanie i rozwój młodych talentów w świecie Formuły 1 jako absolwenta cenionej Akademii Kierowców”.

„Cieszę się, że możemy kontynuować naszą podróż z Loganem w sezonie 2024” – przyznał James Vowles, szef ekipy Willimas Racing.

„Logan wykazał ogromne umiejętności pod presją światowej sceny, co czyni go idealnie pasującym do naszej ekipy”.

„Wierzymy w jego umiejętności, a także w to, że razem możemy osiągnąć jeszcze większe sukcesy w nadchodzącym sezonie”.

Logan Sargeant, dodał: „Jestem podekscytowany możliwością kontynuowania współpracy z zespołem Williams Racing w kampanii 2024. Jak dotąd była to niesamowita podróż z ekipą i jestem wdzięczny za możliwość dalszego rozwoju jako kierowca w tak utalentowanej i oddanej grupie”.

„Mamy ekscytujące plany na przyszłość i nie mogę się doczekać, aż przyczynię się do sukcesu zespołu w nadchodzącym roku”.